• Vážení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Hugolína Gavloviča Školská ulica 369, Pruské Vám oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (Školský zákon) rozhodla o udelení riaditeľského voľna dňa 23. novembra 2016 žiakom 6. až 9. ročníka z dôvodu zabezpečenia plynulého a nerušeného priebehu celoslovenského testovania T5 – 2016 žiakov 5. ročníka.

Riaditeľka školy

• PRACOVNÁ PONUKA

• Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča Školská ulica 369, Pruské prijme do pracovného pomeru vychovávateľku v ŠKD.
            Predpokladaný deň nástupu: 09. január 2017
            Požiadavky: splnenie kvalifikačných predpokladov, bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť, dobrý vzťah k deťom, pozitívny prístup k práci, ochota a flexibilita.

Pracovný úväzok: 50 %.
            Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom a dokladmi o vzdelaní zasielajte do: 09. 12. 2016.

Adresa školy:

Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča

Školská ulica 369

018 52 Pruské

Emailová adresa: riaditel@zspruske.sk

tel.: 042 4441771

• Krajské kolo v zrýchlenom šachu žiakov

• Školské majstrovstvraja Trenčín 2016 žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu sa konali 15. 11. v Posádkovom klube Trenčín. Peter Magdík z 5. A triedy obsadil 4. miesto. Prví traja chlapci majú právo postupu na MSR ZŠ, ktoré sa konajú v Topoľčanoch v mesiaci december. Hráči umiestnení na 4. mieste sú náhradníkmi. I napriek tomu Petrovi gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Vyhlasovateľom súťaže bol Slovenský šachový zväz so súhlasom Ministerstva ŠVVaŠ SR. Usporiadateľom bol Posádkový klub Trenčín.

• Krajské kolo v bedmintone ZŠ žiačok

• 15. 11. 2016 dievčatá našej školy Adriana Drgová a Terézia Kučová z 8. A triedy sa zúčatnili Krajského kola v bedmintone ZŠ žiačok. Dievčatá vybojovali zlaté medaily a postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v mesiaci marec 2017 v Trenčíne. Súťažilo sa v športovej hale TJ Sokol Ilava. Vyhlasovateľom súťaže bolo MŠ VVaŠ SR, organizátorom bolo CVČ Dubnica nad Váhom a TJ Sokol Ilava.

Dievčatám GRATULUJEME a v ďalšej súťaži prajeme veľa úspechov.

• Šach žiakov - okresné kolo

• 9. 11. 2016 sa konali Školské majstrovstvá okresu Ilava žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Švajčiarsky systém na 7 kôl s hracím tempom 2 x 15 min. na partiu, bez zapisovania ťahov.

Organizátorom súťaže bola ZŠ s MŠ Sídlisko Centrum I/32, Dubnica nad Váhom. Súťaž prebiehala na ZŠ Centrum I/32, Dubnica nad Váhom.

Súťaže sa zúčastnil Peter Magdík z 5. A triedy a Daniela Magdíková zo 6. B triedy. Peter Magdík obsadil 2. miesto a postúpil do krajského kola. Daniela Magdíková obsadila 7. miesto.

Peťovi gratulujeme a držíme palce v ďalšej súťaži a Daniele ďakujeme za účasť.

• Bedminton žiačok ZŠ - regionálne kolo

• Dňa 9. 11. 2016 sa uskutočnilo regionálne kolo v bedmintone žiačok ZŠ. Súťažilo sa na ZŠ Nemocničná v Považskej Bystrici. Organizátorom súťaže bolo CVČ Považská Bystrica. Naše žiačky Drgová Adriana a Terézia Kučová z 8. A triedy opať zvíťazili a postúpili do krajského kola.

Dievčatám gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Skrátené vyučovanie

• ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča oznamuje, že dňa 11.11.2016 [piatok] bude z organizačných dôvodov na 2. stupni ZŠ skrátené vyučovanie. 6. vyučovacia hodina končí o 11:20 hod. Žiaci 1. stupňa sa učia podľa pokynov triednych vyučujúcich.

Výdaj stravy pre 1. stupeň bude o 11:00, pre 2. stupeň o 11:30 hod.

Školský klub detí bude v tento deň z organizačných dôvodov zatvorený!!!

Ďakujeme za pochopenie.

PaedDr. Adela Jureníková, RŠ

• Ponuka zamestnania

• Základná škola s materskou školou príjme do pracovného pomeru kuchárku vyučenú v odbore kuchár. Vyžadujeme profesionálny a zodpovedný prístup k práci, príjemné vystupovanie a bezchybnú prácu.

Kontakt vedúca ŠKJ: Daniela Cibiková

telefón: 042/4492722

mobil: 0910472818

E-mail: jedalen@zspruske.sk

• TESTOVANIE 5

• Milí piataci, vážení rodičia,

dňa 23. novembra  2016 sa uskutoční Testovanie žiakov 5.  ročníka z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnia sa ho aj žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Žiaci prídu do školy o 7:45 hod. Ukončenie testovania je približne o 11:15 hod. Pri testovaní sa môžu používať iba písacie potreby.

Cieľom TESTOVANIA 5 je získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 a zároveň poskytnúť školám i širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

V snahe zabezpečiť maximálnu objektivitu bude dohliadať na priebeh testovania externý dozor z radov učiteľov okolitých ZŠ, prípadne Štátnej školskej inšpekcie a Krajského školského úradu. Znamená to, že v každej triede bude okrem školského administrátora aj nestranný pozorovateľ  z inej školy alebo štátnej inštitúcie.

Viac informácií o Testovaní 5 nájdete na    http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5

Vedenie školy želá všetkým piatakom dosiahnutie dobrých výsledkov.

PaedDr. Adela Jureníková – riaditeľka školy

• Okresné kolo v bedmintone žiačok ZŠ

• Dňa 26. októbra 2016 sa uskutočnilo Okresné kolo  v bedmintone žiačok ZŠ v športovej hale TJ SOKOL Ilava. Súťaže sa zúčastnili 4 družstvá. Žiačky z 8. A triedy Adriana Drgová a Terézia Kučová získali 1. miesto a postúpili  do regionálneho kola. Organizátorom súťaže bolo CVČ Ilava a TJ Sokol Ilava.

Dievčatám gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.