• Jesenné prázdniny

     • Oznamujeme žiakom a rodičom školy, že jesenné prázdniny sa začínajú 28.10. /piatok/ a končia 1.11. /utorok/. Vyučovanie začne 2.11. 2022 /streda/.

     • Rodičovská zábava

     • Vážení rodičia a priatelia školy!

      ZRŠ pri Základnej škole s materskou školou Hugolína Gavloviča, Školská ulica 369, Pruské Vás srdečne pozýva na RODIČOVSKÚ ZÁBAVU, ktorá sa uskutoční dňa 26.11.2022 o 19:00 hod. v Kultúrnom dome Pruské. Cena vstupenky: 25 eur (V cene: večera, kapustnica, káva. Pre dvojicu: 0,75 l vína a minerálka.) Otvorený bar, tombola. Do tanca hrá skupina MELODY.

      Vstupenky si môžete zakúpiť: v kancelárii zástupcu riaditeľa školy alebo u p.Beňačkovej. Vstupenky sa predávajú do 20.11.2022! V prípade, že máte možnosť venovať cenu do tomboly, môžete ju priniesť osobne do kancelária zástupcu riaditeľa školy, odovzdať triednym učiteľom alebo triednym dôverníkom.

      Tešíme sa na Vás!

      ZRŠ pri ZŠ s MŠ H.Gavloviča v Pruskom

    • Jesenný zber papiera a kartónu
     • Jesenný zber papiera a kartónu

     • Oznamujeme všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy, že v dňoch 2. a 3. 11. 2022 v čase od 12:30 hod  do 16:00 hod bude na škole prebiehať zber papiera a kartónu. Prosíme, aby bol papier aj kartón zviazaný. Najlepší zberači budú odmenení !

      Ďakujeme, že chránite prírodu!

     • Anglický jazyk trochu inak

     • 26. september je známy ako Európsky deň jazykov a my sme sa rozhodli poňať ho netradične – divadelným predstavením v anglickom jazyku. Do kultúrneho domu v Pruskom zavítali herci z Divadelného centra v Martine, ktorí sa venujú tvorbe pre deti a mladých divákov. Žiakom 3.-6. ročníka sa predstavili bábkovo činohernou anglickou rozprávkou Egg on a trip (Išlo vajce na vandrovku). Príbehom o priateľstve a odvahe sa v ich podaní prihovárali divákom v jednoduchej angličtine. Predstavenie bolo vtipné i nápadité a vďaka zrozumiteľnej angličtine sa bavili aj tí najmenší. Z vystúpenia sme mali veľmi pekný zážitok a už teraz sa tešíme na ich ďalšiu návštevu u nás!

     • Testovanie športových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka

     • V dňoch 29. a 30. septembra sa naši prváci a tretiaci zúčastnili testovania športových predpokladov,ktoré sme "pracovne" nazvali ŠPORTOVOU OLYMPIÁDOU. Deti si mohli otestovať obratnosť, rýchlosť a vytrvalosť vo viacerých disciplínach: ľah-sed, výdrž v zhybe, zostava s tyčou, skok do diaľky z miesta, kotúľanie 3 lôpt, člnkový beh 4x10m, vlajková naháňačka a viacstupňový vytrvalostný člnový beh na 20 m. Disciplínu, predklon v sede s dosahovaním, absolvovali na hodinách telesnej výchovy. Zber dát bude spracovaný Národným športovým centrom.

     • Rodičovské združenie

     • Vážení rodičia,

      pozývame Vás na PLENÁRNE rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 20.10.2022 (štvrtok) o 16:00 hod. vo veľkej telocvični ZŠ. Po plenárnom RZ budú nasledovať triedne rodičovské združenia.

     • Krásavica na Dunaji a naši piataci

     • Náš prvý školský rok na druhom stupni sa pomaly rozbieha, a tak sme sa rozhodli navštíviť Bratislavu. Spojili sme biológiu a dejepis a vyrazili „za dobrodružstvom“ do Historického múzea a Prírodovedného múzea SNM v Bratislave.

      Ako prvé sme si pozreli Bratislavský hrad, v ktorom sa nachádza Historické múzeum SNM. Tu sme mali možnosť vidieť dve expozície – Putovanie dejinami - pravek a Rytieri v stredoveku. Mali sme možnosť poobzerať si a vyskúšať rôzne pracovné nástroje z tohto obdobia a preskúmať pamiatky, ktoré nám z tohto obdobia zanechali naši predkovia.

      Následne sme sa vybrali do Prírodovedného múzea SNM neďaleko Dunaja. V tomto múzeu sme sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o našej slovenskej prírode, o zákonom chránených rastlinách a živočíchoch, ale aj o rastlinách a živočíchoch, ktoré už na našom území vymreli.

      Na záver nášho „bratislavského dobrodružstva“ sme dobili energiu (jedlom) v nákupnom centre.

       

      Touto cestou sa chceme poďakovať našim pani učiteľkám Mgr. Denise Guzmovej, Mgr. Martine Majerovej a Hane Bagínovej, ktoré nám toto dobrodružstvo zorganizovali.

     • Mali sme návštevu z Ruska...

     • Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov nás v piatok 30.09.2022 navštívila slečna Diana Kasatkina z Ruskej federácie. Spolu s pani učiteľkou Mgr. Majerovou nám pripravila pre žiakov 7. a 8. ročníka besedu spojenú s prednáškou a niekoľko aktivít na tému Ruské symboly a suveníry. Porozprávala nám o svojej krajine, tradíciách, zvykoch a histórii. Beseda prebiehala v ruskom jazyku a žiaci mali možnosť pýtať sa a diskutovať na rôzne témy.