• Deň rodiny 15.06.2018
     • Deň rodiny 15.06.2018

     •  

        Rada rodičov spolu s pedagogickým zborom a  žiakmi 9. ročníka organizovali   ,,Deň rodiny“.

      Rodičia spolu s deťmi dostali "hracie karty" a absolvovali prekážkovú dráhu dôvery, trojnohý beh, skákanie vo vreci, kop do brány, novinový chodník... Rodičia mohli zistiť ako poznajú svoje dieťa.

      Zabavili sa pri hudbe, občerstvení, deti sa povozili na koníkoch, mali možnosť pozrieť si a vyskúšať rôzne fyzikálne pokusy. V tvorivých dielňach si deti niečo pekné aj vyrobili.

       O zábavné a športové aktivity nebola núdza.

      Všetci súťažiaci boli odmenení.

      Ďakujeme za pekný deň

       

    • Zberová činnosť
     • Zberová činnosť

     •     Oznamujeme rodičom, že dňom 20.6.2018 ukončujeme zberovú činnosť v školskom roku 2017/2018. Po tomto termíne bude zber vyhodnotení a usilovní zberači  odmenení.

    • OZNAM
     • OZNAM

     • Vážení rodičia,

      oznamujeme Vám, že na základe dohody s Obecným úradom v Pruskom, bude vyhovené všetkým žiadostiam o prijatie dieťaťa do materskej školy. Rozhodnutia o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie riaditeľka školy vydá v priebehu mesiaca jún a prevziať si ich budete môcť v termíne od 25. 06. 2018 do 29. 06. 2018 u Mgr. Janky Baginovej (zástupkyne riaditeľky školy) v budove materskej školy.

                                                                                   S úctou, riaditeľka školy, PaedDr. Adela Jureníková

    • MDD - Športová olympiáda
     • MDD - Športová olympiáda

     • Dňa 1.6. 2018 2018 sa uskutočnila pravidelná športová olympiáda pre žiakov 2. stupňa na ihrisku TJ Považan Pruské.

      Súčasťou otváracieho  ceremoniálu bola olympijská vlajka ako aj zapaľovanie olympijského ohňa tak, ako v starovekom Grécku.

      Do programu boli zaradené individuálne, kolektívne ale aj technické a zručnostné disciplíny. Počas programu vystúpili žiaci 9. ročníka s kultúrnym programom ako aj letová ukážka dronov.

      Dobrá organizácia, ústretovosť pedagogických pracovníkov, vysoké športové nasadenie a výborné počasie prispeli k úspešnému priebehu športovej olympiády.

     • Florbalový turnaj O POHÁR RIADITEĽKY ŠKOLY

     • Dňa 7.6.2018 sa uskutočnil florbalový turnaj O pohár riaditeľky školy pod záštitou ŠK Pruské. Bojovali medzi sebou štyri tými: "DRGOVCI" - Drga 5.A, Krnáč 5.A, Hajas 1.A, Berky 2.B, Košík 4.B, Štefanec 5.A. "ONDRÁŠIKOVCI" - Mojto 5.A, Ondrášik 5.A, Ondrášik 2.B, Mishinger 4.B, Pagáč 4.B, Domáň 5.A. "PAGÁČOVCI" - Froliš 5.B, Pagáč 5.B, Burianec 3.B, Suchánek 3.B, Šatka 4.B, Krajný 5.B. "TRENČANOVCI" - Trenčan 5.B, Gažo 5.B, Trenčan 2.A, Majerech 3.B, Tomanica 4.B, Fojtík 2.B. Pohár a 1. miesto po predĺžení a veľmi napínavom súboji získalo družstvo PAGÁČOVCI. Za najproduktívnejšieho hráča s počtom bodov 6 bol vyhlásený Maroš Mojto z 5.A triedy. Medzi brankármi sa najlepšie umiestnil Maroš Krajný z 5.B triedy. Veľa práce a sústredenia museli vynaložiť aj rozhodcovia Martin Daňo a Janko Šatka. Hráčov prišiel povzbudiť aj prezident ŠK 98 Ing. Ondrej Buday. Všetkým účastníkom turnaja patrí veľké poďakovanie za športové zápolenie a tešíme sa na ďalšie stretnutie na budúci rok. 

    • Celoslovenské finále súťaže JAZYKOVÝ KVET 2018
     • Celoslovenské finále súťaže JAZYKOVÝ KVET 2018

     • Dňa 1.6. 2018 sa naša žiačka Alexandra Šuleková z 9.B triedy zúčastnila celoslovenského finále súťaže Jazykový kvet 2018 v Nitre.

      Súťažila v kategórií AJ- monodráma, kde úspešne obsadila 2. miesto, pričom 1. miesto nebolo udelené.

      Srdečne gratulujeme k tomuto úspechu a prajeme veľa úspechov i naďalej.   

     • Navždy zostaneš v našich srdciach

     •  

      S ľútosťou Vám oznamujeme veľmi smutnú správu: náš žiak z 8.B triedy Henrich Maňák dňa 5. júna 2018 navždy odišiel do neba. Má u nás všetkých obrovský obdiv a rešpekt za svoj statočný boj až do konca.

      Heňko, veľmi nám budeš chýbať! Posielame Ti na krídlach modrého motýľa pozdravy do neba.

     • Návšteva Viedne a galérie Albertina

     • Umenie je súčasťou našej spoločnosti v každej etape existencie. Je neodlučiteľne späté s ľudstvom, je odrazom doby, v ktorej sa tvorilo. Nemožno podceňovať funkciu estetického formovania, pretože má silu pretvárať a formovať myslenie a postoje človeka, preto máme v školách aj predmety ako Výtvarná výchova a Výchova umením.

      Málokedy sa však bežný človek dostane do kontaktu s originálmi velikánov svetového umenia. Nám sa to na konci mája podarilo. Spolu s 50 žiakmi sme v rámci ZŠ s MŠ H. Gavloviča v Pruskom v spolupráci so ZUŠ Ilava navštívili krásny stánok umenia – viedenskú Albertinu. Pod odborným výkladom sme mohli vnímať diela Picassa, Moneta, Degasa, Miró, Kandinského, Modiglianiho a mnohých ďalších. Samozrejme, že výtvarné štýly impresionizmu, expresionizmu, fauvizmu, pointilizmu, kubizmu, pop-artu (atď.) sú pre „kultúrnych nováčikov“ náročné, preto sme sa venovali ich stručnému vysvetleniu, aby každý, kto mal záujem, pochopil základy týchto štýlov.

      Po dávke umenia sme si prezreli centrum Viedne a na ceste domov sme sa zastavili na letisku Schwechat. Tam sme si predstavili, že sme sveta znalí cestovatelia a vysvetlili sme si ako funguje letiskový proces.

      Keďže všetci žiaci boli disciplinovaní a počasie nám dokonale prialo, exkurziu spojenú s výletom sme si výborne užili. Atmosféru môžete vidieť aj na fotografiách. Za organizáciu a dozor ďakujeme Mgr. Pecušovi, Mgr. Cíbikovej, Mgr. Šatkovej a Mgr. Martiškovej.

      Ďakujeme aj našim školníkom M. Škvarovi a J. Florišovi ako aj p. M. Holušovej za spríjemnenie exkurzie.

    • Belasý motýľ 2018
     • Belasý motýľ 2018

     • 8.júna 2018 naša škola opäť ukáže , že je plná úžasných ľudí. Aj tento rok budeme myslieť na NAŠICH chlapcov Heňa Maňáka  a Michala Šubu. 8. jún 2018 je Deň ľudí so svalovou dystrofiou. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR organizuje  zbierku Belasý motýľ v cca 60 miestach na celom Slovensku.

       Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých.

      Nebudeme  ľahostajní a piatok otvoríme srdcia. NAŠA POMOC,ICH KRÍDLA !

      Viac info TU

       

    • Ďalší výtvarný úspech
     • Ďalší výtvarný úspech

     • Dobšinského rozprávkovo je každoročná výtvarná a literárna súťaž, ktorú usporadúva Považské osvetové stredisko. Zámerom organizátorov je uchovávanie klasickej slovenskej rozprávkovej tvorby medzi deťmi, podporovanie a rozvíjanie detskej fantázie a tvorivosti. Dôkazom, že sa to v našej škole darí, je aj tohtoročná výhra Urbana Cíbika, žiaka 6.A triedy. Výtvarná práca s ohromným farebným drakom, zúfalou princeznou a malým odvážnym rytierom vyniká svojou kompozíciou a silným výrazom. Zvíťazila bez určenia poradia v rámci kategórie II. stupeň ZŠ. Urbanovi srdečne gratulujeme a tešíme sa z úspechu!

     • INDÍCIA: nezabudnuteľná exkurzia

     •      Francúzsky spisovateľ Anatole France kedysi povedal, že skúsenosť je neprenosná a nám sa 29. 5. 2018 potvrdilo naše slovenské, a to: „Raz vidieť je lepšie než stokrát počuť.“ :-)

           Vybrali sme sa totiž vlakom do Bratislavy. Naša konečná stanica bola jasná – TV JOJ. Dovolíme si tvrdiť, že náš cieľ (nabrať nové skúsenosti a vedomosti v oblasti mediálnej výchovy) bol splnený! Po našom príchode nás privítala usmiata tvár marketingovej manažérky Miroslavy Klempovej. Vďaka tejto energickej a stále dobre naladenej osôbke sme tak mohli prežiť nezabudnuteľnú prehliadku televíznych priestorov – štúdií, ateliérov či miestností, kam sa len tak hocikto nedostane.

           22 žiakov našej školy nahliadlo do zákulisia relácií ako Noviny, Moja mama varí lepšie ako tvoja, Všetko, čo mám rád a iné. Na svoje si prišli aj technické typy, ktorým bolo vysvetlené, ako funguje čítačka správ či réžia a strih. Uvedomili sme si, koľko práce a námahy sa ukrýva za niekoľkominútovými spotmi či správami a mali sme možnosť porozprávať sa aj s meteorológom RNDr. Petrom Jurčovičom, ktorý nám ochotne odpovedal na všetky naše otázky.

           Asi najväčším zážitkom bola pre nás účasť na natáčaní relácie INKOGNITO. A tak sme s radosťou splnili prísny rozkaz hlavnej produkčnej – ZABÁVAJTE SA! :-) Potlesk si zaručene zaslúžili: moderátor Vladko Voštinár, „hádači“ – Lujza Garajová, Marián Čekovský, Michal Hudák, Marcel Forgáč a, samozrejme, tajný hosť. ;-)

           Peknou bodkou na záver bolo nečakané stretnutie na vlakovej stanici s legendárnym Václavom Neckařom, ktorý sa s nami rád odfotil.

       

           Touto cestou by som sa rada poďakovala Mgr. Evke Kollárovej za spoluprácu a žiakom za naozaj reprezentatívne správanie.

       

      Mgr. Michaela Pecušová

     • Literárna súťaž Píšem, píšeš, píšeme

     • Dňa 25. 05. 2018 sa vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 16. ročníka literárnej súťaže  žiakov základných škôl a osemročných gymnázií  Trenčianskeho kraja s názvom Píšem, píšeš, píšeme.  Zúčastnili sa ho členky odbornej poroty - spisovateľka Silvia Havelková, recitátorka Marta Halečková, knihovníčka Nora Hlubinová a mladí talentovaní žiaci, možno budúci spisovatelia. Našej žiačke Adriane Marjánkovej (z 8. B triedy) sa s príbehom Volanie svorky podarilo uspieť v konkurencii 226 literárnych prác a získať krásne 3. miesto v III. kategórii – próza. Adrianke srdečne blahoželáme!

     • FLORBAL SK LIGA

     • Dňa 19.5.2018 sa uskutočnilo krajské kolo „FLORBAL SK LIGA“, ktorého sa zúčastnili aj žiaci a žiačky našej školy. Žiačky sa postupne stretli so súperkami 8RG Partizánske a ZŠ Sv. Augustína Považská Bystrica. Odohrali vyrovnané zápasy a celkovo obsadili 2.miesto. Našu školu reprezentovali: Ivana Gašparová a Natália Pagáčová zo 7.A, Ivana Rosinová a Michaela Zermeghová zo 7.B, Miroslava Jurenková, Žofia Koppová a Michaela Lukáčová z 8.A, Sára Pánová, Lenka Hajduchová, Lenka Rajničková, Lucia Janeková a Terézia Holbová z 8.B.

      V kategórii žiakov sa súťaže zúčastnili žiaci z 8RG Partizánske a ZŠ Považská Bystrica – Stred. Po veľmi kvalitnom výkone vyhrali obidva zápasy s výrazným rozdielom a skóre 23:4 získali 1.miesto . Týmto si zabezpečili i postup na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v auguste v Bratislave.

      Našu školu reprezentovali: Ľubomír Drga a Šimon Ondrašík z 5.A, Janko Šatka z 6.A, Michal Pagáč z 5.B, Michal Pechanec a Stanislav Prekop z 7.B, Matej Šatka a Damján Prekop z 8.A, Aleš Suder z 9.A, Martin Daňo a Rastislav Rosina z 9.B. Za vzornú reprezentáciu našej školy ďakujeme a žiakom prajeme veľa úspechov na majstrovstvách Slovenska FLORBAL SK LIGY.

      Veľké poďakovanie za krásne vystúpenie a spestrenie programu patrí našim mažoretkám. Zároveň im  prajeme veľa úspechov na majstrovstvách Európy.

       

     • Veľký úspech vo výtvarnej súťaži

     • S radosťou Vám všetkým oznamujeme, že tento ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže o návrh na žiacku knižku, ktorú organizuje Ševt, bol pre nás veľmi úspešný. Naša žiačka 8.A triedy Žofia Koppová získala vo veľkej konkurencii 1. miesto a jej návrh bude použitý na obal žiackej knižky v škol. roku 2019/2020. Taktiež sa darilo žiačke Kristíne Hlaváčovej z 8.A triedy, ktorej druhý víťazný návrh bude zdobiť obal žiackych zošitov.  Srdečne im gratulujeme a sme na naše výtvarníčky veľmi pyšní! Grafické návrhy vznikali na vyučovaní výtvarnej výchovy pod vedením Mgr. Zdenky Cíbikovej.

      Výsledky si môžete pozrieť na stránke f. Ševt: https://www.sevt.sk/ziacka-knizka/

    • Krajské kolo FLORBAL SK LIGA
     • Krajské kolo FLORBAL SK LIGA

     • Dňa 19.5.2018 o 9:00 sa v športovej hale v Bolešove uskutoční krajské kolo FLORBAL SK LIGY. Turnaja o postup do celoslovenského finále sa zúčastnia žiaci ZŠ Pruské, 8RG Partizánske, ZŠ Považská Bystrica Stred a ZŠ sv. Augustína Považská Bystrica. Príďte povzbudiť našich chlapcov a dievčatá. Všetci ste srdečne vítaní.

     • Beh oslobodenia obce Lednické Rovne

     • Dňa 30. 4. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili Behu oslobodenia obce Lednické Rovne.

      Z našej školy sa behu zúčastnilo 26 žiakov.

      V kategórii najmladší žiaci skupiny „A“ 1. – 2. ročníka v behu na 300 m zlatú medailu získal Jakub Ondrášik  z 2. B triedy.

      V kategórii mladšie žiačky 5. – 6. ročníka v behu na 800 m sa na 3. mieste umiestnila Eliška Lukáčová z 5. B triedy.

      V kategórii mladší žiaci 5. – 6. ročník v behu na 1000 m 1. miesto získal Michal Pagáč z 5. B, 2. miesto obsail Ľubomír Drga z 5. A,  na 4. mieste skončil Marco Krnáč a na 5. mieste Dávid Krivoklatský obaja z 5. A triedy.

      V kategórii starší žiaci 7. – 9. ročník v behu na 1500 m sa na 3. mieste umiestnil Martin Daňo z 9. B, na 5. mieste dobehol Samuel Toman z 8. A.

      V kategórii staršie žiačky 7. – 9. ročník v behu na 1000 m Katarína Remšíková z 8. B získala 4. miesto a Alexandra Šuleková z 9. B 5. miesto.

      Behu sa zúčastnili i nasledovní žiaci: Diana Mikulová, Alexej Košík a Samuel Tomanica všetci zo 4. B triedy, Aleš Suchánek z 3. B, Mária Kováčová a Zuzana Hudecová z 5. A triedy, Šimon Ondrášik

      5. A, Matúš Kočiš 5. B, Janko Šatka a Nicolas Rexa zo 6. A, Paulína Bisáková 8. A, Lenka Hajdúchová 8. B, Lucia Pagáčová 9. B, Matej Šatka a Damián Prekop 8. A a Matej Strapko 9. A trieda.

      Medailistom gratulujeme a všetkým prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

    • OZNAM
     • OZNAM

     • Dňa 07. 05. 2017 (pondelok) riaditeľka školy udeľuje žiakom voľno z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie začína v stredu 9. mája 2018.

    • Nadpis

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.