• Výhra vo výtvarnej súťaži

     • S veľkým potešením oznamujeme, že firma Vetropack Nemšová si do svojho kalendára na budúci rok vybrala štyri výtvarné práce našich žiakov. V konkurencii 240 zaslaných prác vyhrali Michaela G. zo 7.A (názov: Sklo si želá zvíťaziť nad všetkými plastovými fľašami), Alexandra G. z 8.A (názov: Ako sklo videlo svoju budúcnosť v sklenenej guli), Matej G. zo 6.A (názov: Nádoba na med z pestrofarebných lúčnych kvetov) a Eliška G. zo 6.A (názov: Mona Lisa so zaváraninami).  Diela vznikli ešte počas krátkeho prezenčného vyučovania na hodinách výtvarnej výchovy. Z výhry a krásnych cien sa veľmi tešíme. Kalendár s témou „Čo by si sklo želalo“ bude zdobiť aj našu zborovňu v ZŠ Pruské.

     • Oznam pre rodičov stravníkov 1.st.ZŠ

     • Vážení rodičia, 

      stravovanie detí 1.stupňa ZŠ v školskej jedálni bude možné až od štvrtka (19.11.2020). Preto prosíme, aby ste deťom v pondelok a v stredu zabezpečili väčšie množstvo suchej stravy (hlavne deťom navštevujúcich ŠKD).

      Ďakujeme za pochopenie.

       

     • OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

     • Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Hugolína Gavloviča v Pruskom oznamuje rodičom, že MATERSKÁ  ŠKOLA bude v prevádzke od 18.11. 2020 (stredy) v štandardnom režime – od 6,30 hod. do 16,00 hod. vo všetkých triedach.

      Bližšie informácie Vám budú zaslané na Vaše e-mailové adresy počas víkendu.

     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

     • Vážení rodičia, naša škola sa v spolupráci s MC Motýlik Pruské prvýkrát zapája do celoslovenskej zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Dobrí ľudia na celom Slovensku naplnia krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku a deduška v domove dôchodcov. Naša škola vyzvbierané krabice venuje osamelým seniorom v obci Pruské a blízkom okolí, ak by ich bolo viac, venujeme ich domovu dôchodcov, ktorý vyberú organizátorky projektu. 

      ČÍM NAPLNIŤ KRABIČKU?

      Tipy, čím naplniť krabičku

      Niečo teplé: káva, ovocný čaj, bylinkový čaj, cappuccino, horúca čokoláda, horúci nápoj

      Niečo slané: slané kekse, praclíky, kukuričné chrumky, krekery, paštéta Majka, macesy

      Niečo sladké: keksík, perníčky, šalviové cukríky, hroznový cukor, DIA kekse, DIA čokoláda, piškóty, plnený croissant, ovocné detské taštičky, detská výživa, krabičkový džúsik, maslové kekse, venčeky, džem, mäkké sušené ovocie, detský nápoj so ,,sosáčikom,, na pitie

      Niečo voňavé: sprchový gél, šampón, tekuté mydlo, vlhčené servítky, telové mlieko, sprej, krém na ruky, krém na nohy, krém na tvár, balzam na pery, zubná pasta, corega tablety, toaletná voda, parfum

      Niečo na seba: teplé ponožky, papučky, rukavice, čiapka, veselé ponožky, tielko, textilné kapesníky, malý mäkký uteráčik

      Niečo na čítanie: krížovky, časopisy ako Slovenka/ Život, Žena a život/ Napísal život/ Zdravie Kniha básní, Duchovná literatúra, Motivačná literatúra, knihy s pozitívnou tematikou, vlastnoručne napísaný list od srdca

      Niečo pre potešenie: kresbičky od detí, prázdne pohľadnice s nalepenou známkou ( 1 môže byť aj s Vašou vypísanou adresou ale nemusí), drobnú vianočnú dekoráciu, soška anjelika, malý vankúšik, nahrievaci vankúšik, malý plyšový macko do ruky, náramok na ruku, ruženec, pekná šálka, veselý pohár so slamkou, hrebienok

      Stačí nachystať krabicu podľa pokynov na stránke www.Kolkolasky.sk a odovzdať v škole prostredníctvom triednych učiteľov alebo osobne kontaktnej osobe, u nás konkrétne p.uč. Mgr. HODEKOVEJ, p.uč. Mgr. KOŠÍKOVEJKrabice zbierame od 23.11. do 6.12.2020 bez výnimky! 

      Ďakujeme, že máte srdce na správnom mieste :)

     • Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa

     • Zákonný zástupca žiaka 1. stupňa ZŠ bez obmedzenia veku, ktorý navštevuje základnú školu, predloží po druhom celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (viď príloha).

      Je možnosť podať toho vyhlásenie elektronicky prostredníctvom rodičovského konta na Edupage. Prosíme vás, aby ste tlačivo elektronicky podávali najskôr deň pred nástupom dieťaťa do školy. Pri prihlásení na rodičovské konto na úvodnej obrazovke nájdete odkaz Žiadosti/Vyhlásenia. Po otvorení kliknete na červený kruh s označením +. Vyberiete Vyhlásenie o bezinfekčnosti, zadáte dátum, ku ktorému vyhlásenie podávate a zobrazí sa Vyhlásenie. Potvrdíte tlačidlom Uložiť.  Vyhlásenie je týmto podané a triedny učiteľ ho počas dňa akceptuje, čo v žiadostiach uvidíte, ale zobrazí sa aj v správach na Edupage. 

      Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti_9.11.2020.pdf​​​​​​​


     • Dôležitý oznam!

     • Vážení rodičia, 

      z dôvodu výskytu pozitívnych prípadov ochorenia COVID -19 z radov zamestnancov, bude prevádzka  Materskej školy Pruské PRERUŠENÁ /karanténne opatrenie/ nariadením RÚVZ predbežne do 15.11.2020. Vzhľadom na to, že nebude fungovať ani školská jedáleň, prosíme rodičov stravníkov 1.stupňa ZŠ, aby zabezpečili v dňoch 10.-13.11.2020 väčšie množstvo suchej stravy pre svoje deti. ŠKD  ako aj vyučovanie na 1.stupni ZŠ zatiaľ bude fungovať. 

      O znovuotvorení MŠ Vás budeme informovať prostredníctvom webovej stránky. 

      Za pochopenie vopred ďakujeme.

       

     • POĎAKOVANIE

     • Vedúca školskej jedálne Jarmila Hrajková, s kolektívom zamestnancov školského stravovania, vyjadrujú veľké poďakovanie Rodičovskej rade školy za zakúpenie kuchynského zariadenia do školskej kuchyne.

     • K nástupu žiakov 1.stupňa ZŠ

     • Vážení rodičia, 

      nástup žiakov 1.stupňa ZŠ do školy je 10.11.2020, t.j. utorok. Žiaci 2.stupňa ZŠ naďalej pokračujú v dištančnom vzdelávaní z domu. Na základe Uznesenia vlády SR č.678 z 22.októbra 2020: - pri návrate do školy predkladá zákonný zástupca ČESTNÉ VYHLÁSENIE o bezinfekčnosti dieťaťa 1.stupňa ZŠ. Tlačivo sa nachádza dolu pod textom v prílohe (tlačivo je pripravené pre 2 deti), kto nemá možnosť vytlačiť si ho, bude k dispozícii v predajni "Potraviny u Majky" v Pruskom od 5.11.2020. Vyplnené tlačivo odovzdá dieťa pri vstupe do školy dozorkonajúcemu pedagógovi.

      Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti_29-10-2020.docx

     • Jesenné prázdniny

     • Na základe rozhodnutia ministra školstva sa v ZÁKLADNEJ ŠKOLE jesenné prázdniny v školskom roku 2020/2021 uskutočnia v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

      Na základe nového usmernenia MŠ zo dňa 27.10.2020 sa jesenné prázdniny na MATERSKÉ ŠKOLY nevzťahujú, tzn. materská škola bude v prevádzke 6. aj 9. novembra 2020.

     • Dôležitý oznam pre rodičov žiakov 1.stupňa ZŠ!

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      Oznamujeme Vám, že po vzájomnej konzultácii s Okresným úradom – Odborom školstva v Trenčíne a zriaďovateľom školy riaditeľka školy PaedDr. Adela Jureníková rozhodla o udelení riaditeľského voľna žiakom 1. stupňa ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča v Pruskom na dni 3. 11. , 4. 11. a 5. 11. 2020 z organizačných dôvodov. Počas riaditeľského voľna žiaci 1. stupňa ZŠ budú vzdelávaní dištančne tak, ako žiaci 2. stupňa našej školy. Podmienky dištančného vzdelávania  žiakov 1. stupňa ZŠ Vám budú upresnené prostredníctvom triednych učiteľov Vašich detí. V prípade, že dieťa stratilo prihlasovacie údaje na Edupage, kontaktujte zástupkyňu školy prostredníctvom e-mailu: zastupca@zspruske.sk . Všetci žiaci sú odhlásení na tieto tri dni zo stravy v školskej jedálni.  Prosíme Vás, aby ste aktívne sledovali webovú stránku školy a  EduPage. 

     • DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      Na začiatok oznamu Vás žiadame o ospravedlnenie, že s podmienkami vzdelávania žiakov v základnej škole od 26. 10. 2020 prichádzame neskôr. Za túto situáciu sa ospravedlňujeme. Usmernenia MŠVVaŠ sú všeobecné, nejednoznačné, niekedy sa zo dňa na deň menia.

      V zmysle rozhodnutia ministra školstva Mgr. Branislava Gröhlinga č. 2020/17949:11-A1810 Vám oznamujeme, že:

      1. Jesenné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2.,6. a 9. novembra 2020. Upozorňujeme všetkých rodičov, že počas jesenných prázdnin vyučovanie nie je, a teda nerealizuje sa ani dištančné vzdelávanie.

      2. S účinnosťou od 26. októbra 2020 sa do odvolania mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v základných školách pre žiakov v piatom až deviatom ročníku.

      3. S účinnosťou od 26. októbra 2020 sa záujmové vzdelávanie - krúžková činnosť prerušuje.

      4. V školskom roku 2020/2021 vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť školské aktivity podľa § 28 ods. 16, § 30 ods. 7 a § 33 ods. 12 školského zákona najmä:

      a) výlety a exkurzie,

      b) športové výcviky a školské športové súťaže,

      c) pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode,

      d) kurzy na ochranu života a zdravia,

      e) kurzy pohybových aktivít v prírode,

      f) saunovanie,

      g) dni otvorených dverí do odvolania.

      Podmienky dištančného vzdelávania  žiakov 2. stupňa:

      1. Dištančné vzdelávanie bude realizované v dňoch školského vyučovania od 08:00 hod do 16.00 hod. nesúvisle v rámci toho aj zadávanie úloh, ak sa žiak alebo rodič nedohodne s vyučujúcim inak.

      2. Dištančné vzdelávanie bude realizované nasledovnými spôsobmi:

                  2.1 pre žiakov s technickým vybavením na on-line vzdelávanie:

      -on-line vyučovacie hodiny,

      - elektronicky (Edupage, školské e-mailové schránky),

                  2.2 pre žiakov bez technického vybavenia:

      - offline vzdelávanie (materiály môžu byť žiakom doručované poštou alebo osobne).

      3. V prípade, že žiak nemôže byť prítomný na dištančnom vzdelávaní zo zdravotných alebo iných dôvodov (napr. ochorenie, úmrtie v rodine a pod.) ospravedlní rodič neprítomnosť žiaka v zmysle platného školského poriadku triednemu učiteľovi. Neprítomnosť na vyučovaní bude riadne evidovaná a učivo si žiak musí doštudovať. Prosíme rodičov, ak sa žiak nezúčastní dištančného vzdelávania ospravedlňte Vaše dieťa vopred, aby nevznikali zbytočne konfliktné situácie.

      4. Počas dištančného vzdelávania bude týždenný počet hodín redukovaný nasledovným spôsobom (viď príloha)

      5. Pedagogickí zamestnanci školy (učitelia, školský špeciálny pedagóg, asistenti učiteľa, zástupcovia školy, riaditeľ školy) budú žiakom a rodičom elektronicky prístupní každý deň školského vyučovania od 08:00 hod. do 16:00 hod.

      6. Spôsob hodnotenia žiakov zostáva nezmenený, t.j. žiaci budú hodnotení ako počas normálneho vyučovania.

      7. Žiaci sú povinní zúčastňovať sa všetkých spôsobov dištančného vzdelávania, t.j. on-line hodín, elektronického vzdelávania (Edupage, školské e-mailové schránky), offline vzdelávania. Pri neúčasti na týchto formách vzdelávania bude žiakovi v zmysle platného školského poriadku evidovaná absencia.

      Vážení rodičia, milí žiaci,

      momentálna  situácia je ťaživá pre naše deti, rodičov i vyučujúcich. Preto Vás žiadame, akýkoľvek problém v súvislosti s dištančným vzdelávaním Vašich detí konzultujte s vyučujúcimi, prípadne zástupcami a riaditeľom školy. Ďalej Vám odporúčame sledovať stránku školy, nakoľko MŠVVaŠ neustále mení a dopĺňa svoje usmernenia, za čo škola a jej zamestnanci nenesú zodpovednosť. O zmenách, ktoré sa Vás dotýkajú, Vás priebežne budeme informovať.

      Ďakujeme, pedagogickí zamestnanci školy

    • Európsky deň jazykov 2020
     • Európsky deň jazykov 2020

     • Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe. Z jej iniciatívy sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001.

      Aj na našej škole sme si pripomenuli tento významný deň 26. septembra 2020. Pre žiakov 8. a 9. ročníka boli pripravené aktivity v 3 svetových jazykoch, ktoré sa vyučujú na našej škole. Žiaci nižších ročníkov si pripomenuli tento deň na vyučovaní cudzích jazykov. Pozrite si aj krátke video z týchto aktivít.

     • Jeseň v škole

     • Pani Jeseň priniesla so sebou širokú paletu farieb a nápadov aj do našej školy. Chodby školy zdobia krásne nápadité i vtipné výrobky z plodov jesene a prírodných materiálov. Chceme poďakovať všetkým usilovným a šikovným žiakom i rodičom, ktorí svojimi výrobkami prispeli ku skrášleniu školských priestorov.

    • OKTÓBER - Mesiac úcty k starším
     • OKTÓBER - Mesiac úcty k starším

     • Pochopenie, vypočutie, empatia či pomoc ... minimálne tieto charakteristiky sa nám spájajú s mesiacom október, kedy si pripomíname, že nielen naši starí rodičia si zaslúžia pozornosť a úctu.

      Vypočujte si krátku reláciu, ktorá odznela pri tejto príležitosti v našom školskom rozhlase 1. októbra  2020, a ktorú nahrali žiaci 6. B triedy.

     • Hry pre ŠKD

     • Vážení rodičia, ak máte doma spoločenské, stolové hry, stavebnice, bábiky alebo autíčka, s ktorými sa Vaše deti už nehrajú a je Vám ľúto ich vyhodiť, môžete ich darovať ŠKOLSKÉMU KLUBU. Pani vychovávateľky uvítajú funkčné hry, ktoré môžu deti počas pobytu v ŠKD využiť. Neberieme plyšové hračky, textilné a znečistené, či poškodené hračky. Ďakujeme Vám za spoluprácu, vychovávateľky ŠKD.

     • ZBER GAŠTANOV

     • Milí žiaci, aj v tomto školskom roku (september - november) zbierame v našej škole GAŠTANY, ktoré nájdu svoje využitie pri výrobe liekov. Pridajte sa i vy a nazbierané gaštany môžete priniesť pred vchod do starej budovy školy (od strednej školy). Gaštany musia byť odvážené a ich hmotnosť nahláste u svojich triednych učiteľov, mladší žiaci môžu mať napísané v slovníčku, koľko kg gaštanov priniesli.

     • Upozornenie pre rodičov

     • Vážení rodičia,

      nakoľko sme v škole zaznamenali prípady výskytu vší, odporúčame, aby ste preventívne skontrolovali vlasy svojich detí.

     • Oznam pre stravníkov šk. jedálne

     • Na základe odporúčania Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR od 18.9.2020 platí:

      Rodičia ZŠ s MŠ H.Gavloviča v Pruskom si neodhlásenú stravu /ktorá im bude odrátaná z depozitu v plnej  výške/ môžu vyzdvihnúť v prvý deň chýbania dieťaťa/žiaka nasledovne:

      • Obed bude vydaný v jednorazovom obale /vlastné nádoby-obedáre- nebudú akceptované/, cena  obalov na celý obed je 0,30€
      • Jednorazový obal si hradí rodič sám a bude sa platiť priamo u vedúcej školskej jedálne
      • Nahlásiť si odber stravy treba do 9.00 hodine na tel. čísle 042/44 92 722
      • Vyzdvihnúť si obed môžete od 11.00- 11.30 hod. /len v tomto čase/
      • Obed bude vydaný cez bočný vchod (od Motýlika) pracovníčkou školskej jedálne
      • Rodičia nevstupujú do materskej školy vzhľadom na zvýšené hygienické  opatrenia.

      Hrajková Jarmila, vedúca školskej jedálne

     • Podmienky vstupu do školy

     • Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám a žiakom!!!

      Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

      Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

      Vstup cudzích osôb, zákonných zástupcov žiakov a osôb sprevádzajúcich žiakov 1. až 9. ročníka je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby. Výnimku je potrebné vopred telefonicky konzultovať s riaditeľom školy na telefónnom čísle 042 4441771.

      Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy, žiaka.

      Čestné prehlásenie o bezinfekčnosti danej osoby si môžete stiahnuť a vytlačiť tu v prílohe.

      Vyhlasenie_navstevnika_skoly_o_bezinfekcnosti.docx​​​​​​​