• Za zážitkami netreba chodiť ďaleko...
     • Za zážitkami netreba chodiť ďaleko...

     • Dňa 7.6. 2017 sme my, žiaci 8.B, prežili pekné chvíle plné adrenalínu v neďalekom Trenčíne, kde sme navštívili centrum TARZANIA. Na svoje si prišli tí odvážni, ale nenudili sme sa ani my ostatní. Pod vedením skúseného inštruktora sme okrem lanovej dráhy mohli absolvovať aj lukostreľbu, slackline či spoločné lyže. Oddych po náročných aktivitách sme našli v kine OC Max.

      Mgr. Michaela Pecušová a Mgr. Martina Martišková ďakujú všetkým žiakom za príjemný a bezproblémový priebeh celého výletu :-)

    • Dulovske mažoretky
     • Dulovske mažoretky

     • Dňa 6.7. mája žiačky z tried:


      6.B: Laurika Laššová, Ivanka Rosinová, Klárka Figúrová
      7.B: Sárka Pánová, Dominika Hrajková
      8.B: Emka Žalúdková
      4.B: Sophia Fábryová
      3.A: Saška Mišovcová
      5.A: Miška Mišovcová

      reprezentovali oz Dulovské mažoretky YVETT na MSR v mažoretkovom športe, ktoré sa konalo v Spišskej Novej Vsi. Dievčatá súťažili s najlepšími súbormi na Slovensku a v skupinových formáciach si vybojovali JUNIORKY 4.miesto a KADETKY 6.miesto.

      Blahoželáme!

      FOTO

    • Školská exkurzia Viedeň
     • Školská exkurzia Viedeň

     • Dňa 30. mája sa uskutočnila školská exkurzia do Viedne. Žiaci 5. a 6. ročníka navštívili známu čokoládovňu Hauswirth v Kittsee.

      Predpoludním sme navštivili záhrady sídla Habsburgovcov - Schönbrunn. Popoludní sme sa presunuli do Umeleckovedného múzea na námestí Márie Terézie. Tu mohli žiaci obdivovať historické pamiatky z čiasRakúsko - Uhorska, maľby popredných umeleckých majstrov ako Dürer, Tizian, či mnohých ďalších. Na záver exkurzie si pozreli Hofburg, Morový stĺp a Dóm sv. Štefana.

      Za možnosť navštíviť toto významné európske mesto sa chceme poďakovať aj Rade rodičov školy, ktorá nám poskytla financie na čiastočnú úhradu dopravy.

      FOTO

    • Cezpoľný beh
     • Cezpoľný beh

     • V piatok 28. 4. 2017 v športovom areáli Základnej školy Eduarda Schreibera sa konal Beh oslobodenia obce Lednické Rovne. I napriek nepriaznivému počasiu naši žiaci  v behu získali pekné umiestnenia.

       

      V kategórii starší žiaci (7. - 9. ročník) Peter Pagáč z 9. B triedy získal 1. miesto.

      V kategórii najmladší žiaci B (3. a 4. roč.) 1. miesto získal Michal Pagáč (4. B)  a 3. miesto David Krivoklatský (4. A).

      V kategórii staršie žiačky (7. - 9. roč.) Tatiana Čerepanová (7. B)  sa umiestnila na 2. mieste.

      V kategórii najmladší žiaci A (1. - 2. roč.) Aleš Suchánek (2. B)  obsadil 2. miesto a Jakub Ondrášik (1. B)  3. miesto.

       

      Školu ďalej reprezentovali žiaci:

      Šimon Ondrášik 4. A trieda - 5. miesto, Alexej Košík 3. B - 6. miesto, Timea Krivoklatská 6. A - 6. miesto, Ema Pokorná 6. A - 9. miesto, Ján Šatka 5. A - 4. miesto, Jakub Gábor 6. A - 5. miesto, Róbert Cíbik 5. B - 9. miesto, Lucia Pagáčová 8. B - 4. miesto, Lenka Rajníčková 7. B - 7. miesto, David Kováčik 9. B - 5. miesto, Martin Daňo 8. B - 7. miesto, Samuel Toman 7. A - 7. miesto a Matej Šatka zo 7. A triedy.

      Všetkým zúčastneným ďakujeme a medailistom gratulujeme!

      FOTO

       

       

    • Tehlička 2017
     • Tehlička 2017

     • Ďakujeme všetkým deťom, ich rodičom a starým rodičom, rovnako ako i pedagógom, ktorí sa zapojili do celoslovenskej pôstnej zbierky Tehlička. Vyzbierali sme spolu 458,- €. Cieľom projektu je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti i k spoluzodpovednosti. 12. ročník celoslovenskej verejnej zbierky bol zameraný na pomoc deťom v Južnom Sudáne.

      Občianska vojna v Južnom Sudáne núti tisíce ľudí stať sa utečencami vo vlastnej krajine. Deti a mladí dennodenne čelia realite vojny, ktorá trvá od r. 2013. Doteraz zahynulo takmer 70 000 ľudí vrátane detí. Vysídlených bolo 2,5 milióna ľudí. Situácia v oblasti ľudských práv patrí k najhorším na svete.

      Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na kúpu učebníc a školských pomôcok potrebných na vzdelávacie programy a voľnočasové aktivity, jedlo a hygienické balíčky pre najchudobnejšie deti z utečeneckých táborov.

       viac info na: www.tehlicka.sk

    • Malý futbal mladších žiakov
     • Malý futbal mladších žiakov

     • Dňa 25. 4. 2017 žiaci 5., 6. a 7. ročníka sa zúčastnili "Predkola v malom futbale chlapcov ZŠ - Školský pohár SFZ " v  Novej Dubnici na ZŠ J. Kráľa v športovej hale. Súťaže sa zúčastnilo 5 škôl. Chlapci zvíťazili a postúpili do okresného kola. Okresné kolo sa uskutočnilo 27. 4. 2017 v Športovej hale v Dubnici nad Váhom. Naši žiaci získali 3. miesto.

      Školu reprezentovali: Ján Šatka, Róbert Cíbik z 5. A triedy, Stanislav Prekop, Samuel Bórový a Martin Rágula zo 6. B, Jakub Gábor 6. A, Branislav Krajčovič, Martin Martiš, Tomáš Trnka a Damián Prekop zo 7. A triedy, Marek Šuba 7. B trieda.

      Výsledková listina:

      1.miesto – ZŠ s MŠ Centrum I. 32, Dubnica nad Váhom

      2.miesto – ZŠ s MŠ Pod Hájom 967, Dubnica nad Váhom

      3.miesto – ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča  Školská 369, Pruské

      4.miesto – ZŠ Ul. Medňanaská 514/5, Ilava

      GRATULUJEME!  
      foto

    • Deň Zeme
     • Deň Zeme

     • Dňa 21. apríla 2017 prebiehali na našej škole aktivity ku Dňu Zeme. Pri tejto príležitosti žiaci 2. stupňa upravili celý školský areál a taktiež poupratovali našu obec.

      FOTO

    • Belasý motýľ
     • Belasý motýľ

     • Dňa 9. 6. 2017 (piatok)   organizácia Belasý motýľ organizuje Deň ľudí so svalovou dystrofiou ako deň celonárodnej osvety o ochorení svalová dystrofia, ktorá je spojená s verejnou zbierkou na kompenzačné pomôcky.

      Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých.

       

      Ľudia so svalovou dystrofiou nedokážu chodiť, obrátiť sa na bok, napiť sa sami z pohára a niektorí pacienti nedokážu ani sami dýchať…

      Napriek tomu  túžia byť sebestační, preto potrebujú rôzne špecifické kompenzačné pomôcky. Mechanické vozíky na pohyb v domácnosti, elektrické vozíky na cesty na úrady, do obchodov a na iný pohyb v exteriéri ...

      Našu školu navštevujú dvaja chlapci Heňko Maňák a Miško Šuba. Obaja chlapci trpia touto chorobou.

      Dokážme im, že máme veľké srdcia ochotné pomáhať a symbolickou sumou prispejeme v piatok 9.júna 2017

       

      Vaša pomoc – ich  krídla!

    • Florbalový turnaj Bolešov
     • Florbalový turnaj Bolešov

     • Dňa 22.apríla 2017 sa uskutočnil v športovej hale v Bolešove florbalový turnaj žiakov školy". Turnaja sa zúčastnilo cca 40 žiakov našej školy. Súťažili 4 družstvá chlapcov a dve družstvá dievčat. Deti hrali s veľkým športovým nasadením, nikto nechcel prehrať. Spestrením turnaja boli exibičné zápasy rodičov s deťmi, veľmi si ceníme zapojenosť mamičiek. Turnaja sa zúčastnili aj dievčatá z zo ženskej extraligy. Deti mali možnosť odfotiť sa s vicemajsterkami Slovenska 2017. Najstarší chlapci si s nimi zahrali exibičný zápas. Počas celého turnaja bola výborná atmosféra, povzbudzovali rodičia i deti. Víťazom turnaja sa stali  najstarší žiaci, ktorí nenašli premožiteľa, druhé miesto získalo oranžové družstvo mladších žiakov a na treťom mieste sa umiestnilo zelené družstvo mladších žiakov. Ďakujeme všetkým sponzorom, hlavne ŠK 98 a rodičom, ktorí prispeli sladkosťami a odmenami pre deti. V turnaji zvíťazili všetci, ktorí porazili lenivosť a prišli sa aktívne zúčastniť a zažiť krásnu športovú sobotu.

      FOTO

    • Deň Zeme 2017- súťaž „Ekouš“ vo Vsetíne
     • Deň Zeme 2017- súťaž „Ekouš“ vo Vsetíne

     • Dňa 21.4. 2017 sme boli pozvaní do našeho partnerského mesta Vsetín na zábavnú a poučnú ekologickú súťaž „Ekouš 2017“. Išlo o podujatie v rámci cezhraničného projektu „Blíž k přírodě, blíž k sobě“, ktoré organizovalo stredisko voľného času ALCEDO a mesto Vsetín. Tejto spoločnej aktivity moravských a slovenských detí sa naša materská a základná škola zúčastnila už po druhý raz, takže sme vedeli, že nás čaká dopoludnie plné hier a zábavných aktivít s vedeckou tematikou v mestskom parku. Okrem našej školy bolo do súťaže prihlásených ďalších 16 škôl z okresu Vsetín. Pod dozorom pani učiteliek z MŠ M. Cibičkovej a Mgr. Ihriskej nás reprezentovali deti: D. Suchánková, P. Balonová, P. Cibiček, T. Ivanišová. Za ZŠ zabojovali v súťaži žiaci 9.A a 9.B triedy, pod dozorom Mgr. Z. Cíbikovej: N. Lukáčová, T. Suchánková, K. Holbová, P. Martiš, E. Gašpar, J. Antal, M. Barčák, R. Huňa, M. Backo. Slovenskí žiaci boli rozdelení do dvoch skupín a keďže za Slovensko sme súťažili len my, získali sme čestné 1. aj 2. miesto J. Veľké poďakovanie patrí p. Ing. Janovskej z MsÚ Vsetín, ktorá nás sprevádzala a nešetrila povestnou moravskou pohostinnosťou. Deti oprášili staré priateľstvá, ozrejmili si mnohé doteraz jazykové hlavolamy a čo je dôležité, naplnili hlavnú myšlienku projektu: „blíž k přírodě, blíž k sobě“.

      FOTO

    • PRIJÍMANIE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018
     • PRIJÍMANIE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

     • Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča  Školská ulica 369, Pruské 

       

      VYHLASUJE

       

      PRIJÍMANIE DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

       

      Termín podávania žiadostí: od 02.05. 2017  – 05.05.2017,  od  11,00 – 15,30 hod.

      Miesto podávania žiadostí: Materská škola

      Zodpovedná osoba: Mgr. Jana Baginová, zástupkyňa pre materskú školu

       

       

      Prijímanie detí do materskej školy upravuje § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Podrobnosti o prijímaní detí do materskej školy upravuje § 3 vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky MŠ SR č. 308/2009 Z. z.

      Pri zápise zákonný zástupca dieťaťa predloží žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy, potvrdenie o zdravotnom stave   dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno -   vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

      Formulár žiadosti je zverejnený na www.zspruske.sk, záložka –materská škola – tlačivá na stiahnutie,  alebo si formulár môže zákonný zástupca vyzdvihnúť v deň zápisu v MŠ.

       

      PODMIENKY PRIJÍMANIA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

      Prednostne sa prijímajú:

      • deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku
      • deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
      • deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou

       Ostatné kritéria prijímania detí:

      V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do MŠ budú uprednostnené deti s trvalým pobytom v danej obci, deti zamestnaných zákonných zástupcov, deti ktoré majú v tunajšej MŠ súrodenca a spĺňajú podmienky prijatia do MŠ, deti ktoré nastúpia do MŠ najneskôr do 15. septembra príslušného kalendárneho roka, deti o ktoré sa stará osamelý zákonný zástupca, deti ktoré k 31. augustu 2017 dovŕšia tri roky veku života.

      Termín vydania rozhodnutia: rozhodnutie o prijatí/ neprijatí dieťaťa sa vydávajú spravidla do konca júna.

                                                                                    

      PaedDr. Jureníková Adela

      riaditeľka školy

    • Výhra vo výtvarnej súťaži „Vesmír očami detí“
     • Výhra vo výtvarnej súťaži „Vesmír očami detí“

     • Naše výtvarné talenty sa prejavili J. Zapojili sme sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí“. Na okresnom kole sa darilo žiačkám 6.A triedy: Natálii Pagáčovej a Ivane Gašparovej. Obe získali 3. miesto a postúpili do celoslovenského kola. No a v celoštátnom kole zvíťazila vo svojej kategórii Natália Pagáčová, s dielom „Vesmírna kráska“. Práca je zhotovená kombinovanou technikou a tešíme sa, že vo veľkej konkurencii zaujala porotu. Dievčatám srdečne blahoželáme! Sme na vás hrdí :)

       

      Výhra vo výtvarnej súťaži „Vesmír očami detí“ - Obrázok 1Výhra vo výtvarnej súťaži „Vesmír očami detí“ - Obrázok 2

    • Deň narcisov 2017
     • Deň narcisov 2017

     • Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a v roku 2017 sa konal už 21. ročník. Ulice obce Pruské v tento deň – 7. apríla 2017 – zaplavili žlté narcisy. Naši dobrovoľníci dokázali, že aj žiaci ZŠ dokážu pomáhať. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou.

      Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch, situáciách a výzvach. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

      Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov sme vyslali onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých, a že majú vašu podporu.

      Foto

    • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA
     • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

     • Dňa 29.3.2017 sa Dominika Hrajková, žiačka 7.B triedy zúčastnila okresného kola Biologickeuj olypiády kategórie E v odbornosti zoológia. Témou 51.ročníka boli "Živočíchy ľudských sídlisk". Počas súťaže Dominika musela poznať 15 živočíchov ľudských sídiel z 50-tich náhodných druhov, vyriešiť vedomostný test a pod vedením Ing. Emílie Velackovej vypracovať prácu  o  10-tich vybraných  druhoch živočíchov. 

      V celkovom hodnotení sa umiestnila na II. mieste a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 3.5.2017 v Považskej Bystrici. Určite bude náročnejšie ako okresné kolo, preto Dominike držíme palce.

    • MIMORIADNY OZNAM
     • MIMORIADNY OZNAM

     • Milí rodičia a žiaci,
      vzhľadom k organizačnej zmene sa divadelné predstavenie Anna Franková uskutoční už zajtra- t.j. vo štvrtok 20.4.2017. Harmonogram exkurzie zostáva zachovaný. Mení sa iba deň!!! Prosíme o zdieľanie medzi žiakmi a rodičmi, resp. účastníkmi exkurzie. Vopred sa ospravedlňujeme za vzniknuté komplikácie.

    • SUPERFINÁLE
     • SUPERFINÁLE

     • SUPERFINÁLE už v tento ŠTVRTOK 13.04 o 19:00 v Športovej hale v Dubnici! Príďte podporiť bývalé žiačky našej školy v poslednom zápase tejto sezóny a svojim hlasom im pomôcť k zisku ŠTVRTÉHO titulu MAJSTRA SLOVENSKA!  Domáci fanúšikovia, dúfame, že prídete na zápas o niečo skôr a navodíte tú správnu atmosféru už od začiatku! SUPERFINÁLE - Obrázok 1:)

       

    • OZNAM - Deň Zeme
     • OZNAM - Deň Zeme

     • Dňa 21. apríla 2017 si aj v našej škole pripomenieme Deň Zeme. Prvé dve vyučovacie hodiny bude vyučovanie prebiehať podľa rozvrhu. Následne budú prebiehať rôzne aktivity.
      Aktivity pre žiakov 1. stupňa budú organizované v priestoroch školy.
      Aktivity pre žiakov 2. stupňa budú prebiehať podľa počasia. (V prípade vhodného počasia budú vonku, v prípade nepriaznivého počasia budú v priestoroch školy.)
      Žiadame žiakov 2. stupňa, aby sa obliekli športovo, teplo a priniesli si do školy pracovné rukavice. Vyučovanie na 1. stupni končí o 11:00 hod., na 2. stupni končí vyučovanie o 11:55 hod.

      PaedDr. Adela JURENÍKOVÁ

      riaditeľka školy

    • Nadpis

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.