• Novinky

    •  

     Žiaci školy písali, čo si myslia, že naše logo vyjadruje .

     Terézia K. 6.A - "Symbolizuje knihu a panáčika ktorý sa zrejme bude učiť z knižky. Farby znamenajú rozmanitosť zaujímavosť školských predmetov a učiteľov . Hrubá kniha je symbol  knihy, škola z ktorých sa žiaci učia skoro každý deň. A hlava panáčika zase môže poukazovať na myseľ, mozog, múdrosť v škole."

     Adam Sluštík 6.A - "Myslím si že tá kniha znamená múdrosť.  Hlava mi pripomína lízanku. Končatiny sú ako nejaké sladkosti, ktoré síce nemám rád. Telo je jak... jak... čo ja viem ani neviem určiť veľmi zvláštni tvar. No a do kopy je to múdrosť sama !"

     Marek Brňák 6.A - "Logo školy podľa mňa znázorňuje žiakov(žiaka) ktorý stojí na knihe čiže sa učí. Kniha znázorňuje múdrosť alebo vedomosti. Žiakov ako sa učia v škole. Znázorňuje to školu. Podľa mňa je dosť výstižné. Ani by som ho moc nemenil."

     Adriana Drgová 6.A - "Je pekne farebný . Je na ňom farebný panáčik ,ktorý stojí na knihe. Je tam hrubá kniha. Má zaujímavé farby . Má zaujímavý motív a kontrast. Ale nerozumiem prečo vybrali práve toto logo. Chcela  by som ho zmeniť kvôli tomu, že vlastne nechápem čo to logo vysvetľuje."

     Matej Strapko 6.A -"Na tomto obrázku je logo školy  Pruské. Je to  veľmi pekne  zafarbení  obrázok. Na obrázku sa mi páči tvorivosť žiakov a pekne  zladení obrázok .Obrázok predstavuje panáčika ako stojí na knihe a miesto hlavy má  gumu. Páči sa mi. Je pekný."

     Martina Hrvolová 6.A - "Na našom logu školy je panáčik, ktorý stojí na knihe. Je pekne sfarbený. Páči sa mi na tom aj to že má špirálku na tvári. Neviem prečo vybrali práve toto logo pre našu školu, ale škaredé nie je. Aj sa mi celkom páči ale mohlo byť aj trocha lepšie. Ruky a nohy sú zvláštne. Kniha je celkom hrubá"

     Lea Melišíková 6.A - "Pomenúva knihu s farebným žiakom .Hlavu má ako kruh so špirálou a na každej časti tela má inú farbu. Páči sa mi a je zaujímavý .Možno by som tam dala ešte nejakú školskú tašku aby to viac pomenúvalo školské logo .Dala by som tam dala chlapca a zladiť ho do takého chlapčenského oblečenia a jedno dievča a ako idú do školy."

     Filip Janíček 6.A - "Na obrázku sa nachádza nejaká postava na knihe. Obrázok je pestrý a farebný je tam červená, modrá, zelená, žltá a oranžová. Zmenil bi som na tom tú postavu pretože sa mi moc nepáči. Zmenil bi som ešte aj knihu pretože nie je moc reálna. Určite by som do pozadia nápis ZŠsMŠ Hugolína Gavloviča Pruské. Celkovo sa mi to logo moc nepáči."

     Ema Melišíková 6.A - "Na logu školy je  postavička vo farebnom oblečení, ktorá stojí na veľkej knihe . Jej hlava asi znázorňuje slnko a celé logo znázorňuje, že je na tejto škole zábava a, že sa tu deťom dobre učí. Ja by som tam pridala ešte ďalšiu postavičku aby to znamenalo, že tu nie je sám ale má aj  kamarátov."

     Paula Monkedieck 6.A - "Vidím knihu a postavičku. Má farebne oblečenie. Hlavu ako špirálu. Logo školy sa mi celkom páči, ani bi som ho asi nemenila. Kniha myslím si, že znázorňuje  učenie. Farba oblečenie znamená podľa mňa, že chodíme všetci vo farebnom oblečení a nie v školských uniformách .  Sme všetci iní, máme svoj štýl a inú povahu."

     Martin Daňo 6.B - "Myslím si že logo našej školy vyjadruje radosť z učenia na tejto škole. Kniha znamená uženie a vzdelávanie. Červený človiečik znamená radosť z učenia. Zakrútená hlava asi znamená múdrosť ktorú v tejto škole získava."

     Alexnader Mlynarčík 6.B - "Hlava znázornuje slnko. Farebné obdĺžniky deti, ktoré sú okolo učiteľa a čítajú knihy."

     Roman B. 6.B - "Logo školy Hugolína Gavloviča podľa mňa znamená: Hlava je myseľ, ktorá rozmýšľa nad životom, ktorý plynie veľmi rýchlo . Telo znamená alebo vyzerá ako srdce .Kniha je múdrosť ktorú nám podáva ."

     Jakub Visolajský 6.B - "Toto logo podľa mňa znamená : že vzdelávanie je aj zábavne a potrebne do života . Kniha podľa mňa znamená že na tejto škole sa naučíme všetko potrebne od A po Z . Farebné telo je farebné preto lebo žiak tejto školy má veľa nápadov a premýšľa múdro".

     Timotej G. 6.B - "Učebnica pod postavičkou vyjadruje učenie. Postavička nad učebnicou vyjadruje žiaka."

     Marek K. 6.B - "Hlava znamená že škola nám vidí do hlavy. Kniha znamená že sa máme učiť a radi chodiť do školy. Červená znamená že máme sa dobre správať. Ruky znamenajú že sa tešíme na prázdniny."

     Filip Š. 6.B - "Toto logo mi pripomína šťastného žiaka ktorý sa všetko naučil.Kniha mi znázorňuje učivo."

     Radoslav Z. 6.B - "Na hlavnom logu Zš Pruske je dieťa, ktoré je na knihe . Ma farebne ruky a nohy, to je znat že do Zš Pruské hodia deti z viacerých dedín a miest."

     Rastislav R. 6.B - "Na hlavnom logu zš Pruské sa nachádza dieťa, ktoré stojí na knihe. Kniha znamená, že sa máme učiť chodiť do školy. Že do školy nechodia len z obce Pruské, ale aj z okolitých obcí."

     Majka R. 6.B „Logo školy podľa mňa vyjadruje: Kniha vyjadruje múdrosť. Červená farba vyjadruje  radosť, oranžová poslušnosť, modrá pokoj a žltá hlava vyjadruje zábavu. „

     Lívia M. 6.B„Kniha vyjadruje učenie. Farby vyjadrujú radosť. Hlava vyjadruje múdrosť. Nohy vyjadrujú vytrvalosť. Ruky vyjadrujú radosť k učeniu. Červená farba vyjadruje lásku ku škole.“

     Michaela Kolamnova 6.B - „Logo podľa mňa vyjadruje: KNIHA-  Múdrosť, knihy z ktorých sa učíme, učiteľov ktorý sú múdry ako kniha,... ČLOVEK- To sme my múdry, milý, poctivý, zodpovedný a hlavne šikovný žiaci  :D ,... FARBY :  krása školy, radosť, veselý zamestnanci a žiaci školy ,...“ 

     Sandra Petreková 6.B – Môj názor na logo našej školy: Keby to logo vidím prvý krát tak si poviem že to musí byť zábavná a dobrá škola. Keď som prvý krát vošla do školy v piatej triede tak som sa cítila fantasticky a z dobrou náladou. Logo školy podľa mňa vyjadruje: Telo panáčika na logu je červené, takže podľa mňa znázorňuje krv. Ruky a nohy mi pripomínajú leto, pretože koncom leta sa chodieva do školy. Hlava panáčika na logu mi pripomína slnko, pretože je žltá. A toto je asi všetko čo podľa mňa vyjadruje logo školy.“

     Adéla Zlatošová 6.B -  "Logo našej školy podľa mňa vyjadruje: Kniha - školské pomôcky, ktoré si podstivo musíme prinášať, Človek - žiak - My, ktorí by mali sa zodpovedne  písať domáce úlohy a učiť sa!!!!!"

     Ema Žalúdková 6.B -  „Logo školy podľa mňa vyjadruje: Kniha že sa v škole učí. Panáčik sa raduje že môže chodiť do školy. Hlava panáčika vyjadruje že sme zo školy niekedy zmätený. Farby  panáčika sú veselé a sú plné radosti. Logo školy vymyslel úžasný človek , ktorý vedel čo robí. Toto si ja predstavujem pod logom školy.“

     Nikola Letková 6.B - "Logo našej školy podľa mňa vyjadruje : Kniha – školské učebnice a pomôcky ktoré si nosíme do školy. Človek :- žiak ktorý ide do školy s pomôckami a zodpovedne sa učí  a píše si domáce úlohy.  Farby –šťastného žiaka alebo človeka." 

     Romana Jurštáková 6.B - "Logo školy podľa mňa vyjadruje: krásu a poctivosť našej školy. Máme tu dobrých učiteľov aj učiteľky... ani školníci nie sú zlí. Je jednoducho skvelá."

     Dominika Psotová 6.B - "Logo školy podľa mňa vyjadruje: Kniha si myslím že múdrosť žiakov a učiteľov. Farby panáčika červená aby mali silu učiť sa. Modrá aby sa mohli pozrieť na konci školského roka  na učiteľa zo vzpriamenou hlavou že ich niečo naučil."