• Vzdelávanie v oblasti športu a rozvoja pohybových aktivít detí v ZŠ Pruské

     • V rámci výzvy firmy Hanon Systems Slovakia pre svojich zamestnancov nám bol schválený projekt Vzdelávanie v oblasti športu a rozvoja pohybových aktivít detí v ZŠ Pruské, v ktorom sme žiadali finančný príspevok na športové vybavenie pre našu školu. Príspevok bol v júni schválený a v mesiaci september nám boli zaslané financie. V mesiacoch október a november sme zrealizovali výber pomôcok, ktoré budú slúžiť všetkým žiakom našej školy nielen počas vyučovania na hodinách telesnej a športovej výchovy, ale aj pri realizácii mimoškolských aktivít, či záujmovej činnosti. Týmto sa chceme poďakovať firme Hanon Systems Slovakia a všetkým, ktorý nám tento projekt pomohli zrealizovať.

    • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

     •  

      Vianoce sú čarovná chvíľa, kedy viac prejavujeme vďaku, city či lásku. Potešme tieto Vianoce seniorov, ktorí v zariadeniach nečakajú od nikoho darček, vyčarme tak úsmev a zahrejeme pri srdci nezištným činom. Naplňme spolu čo najviac darčekových krabíc aj tento rok!

       

       Zbierať vianočné krabičky pre starkých žijúcich v domovoch dôchodcov budeme aj na našej škole. Spoločne potešíme babičky a deduškov žijúcich v zariadeniach pre seniorov a DSS blízkeho okolia.

       Prosíme, aby ste náležite zabalené krabičky odovzdali triednym učiteľom do 2. decembra 2021. Prosíme o dodržiavanie termínov, aby mohla prebehnúť potrebná karanténa.

       

      Čo mám zabaliť do krabičky?

      Podľa tipov uvedených na oficiálnej stránke projektu kolkolasky.sk je vhodné do krabičiek zabaliť napríklad:

      • niečo teplé (čaj, káva, cappuccino, horúca čokoláda...),
      • niečo sladké (keksík, perníčky, DIA keksy, ovocné detské taštičky, čokoládka, mäkké sušené ovocie, venčeky...),
      • niečo slané (praclíky, chrumky, macesy...),
      • niečo voňavé (sprchovací gél, telové mlieko, šampón, tekuté mydlo, vlhčené obrúsky, zubná pasta, toaletná voda, parfum...),
      • niečo na seba (teplé ponožky, rukavice, papučky, tielko, čiapka, malý uteráčik...),
      • niečo na čítanie (krížovky, knihy s pozitívnou/duchovnou tematikou, vlastnoručný list...),
      • a niečo pre potešenie (kresby od detí, drobná vianočná dekorácia, nevypísaná pohľadnica s nalepenou známkou, náramok na ruku, šálka, hrebienok...).

       

       

     • Poďakovanie

     • Vážená pani predsedníčka Rodičovskej rady pri                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ZŠ ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča  Mgr.Silvia Kolmanová, vážení rodičia,

      dovoľte mi, aby som Vám v mene vedenia a zamestnancov Základnej školy s materskou školou Hugolína Gavloviča, Školská ulica 369, Pruské úprimne poďakovala za finančný príspevok na zakúpenie mrazničky do školskej jedálne. Za vzájomnú spoluprácu a za podporu rodičov, aj napriek tomu, že nie všetky deti sa stravujú v školskej jedálni.

      S úctou  Hrajková Jarmila, vedúca školskej jedálne

     • POĎAKOVANIE

     • Vážený pán starosta MUDr. Viliam Cíbik PhD., obecné zastupiteľstvo a zamestnanci Obecného úradu Pruské,

      dovoľte mi, aby som Vám v mene vedenia a zamestnancov Základnej školy s materskou školou Hugolína Gavloviča, Školská ulica 369, Pruské úprimne poďakovala za finančný príspevok na zakúpenie umývačky riadu do školskej jedálne a prerobenie priestorov školskej jedálne.

      Ešte raz veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

      S úctou,

      Hrajková Jarmila, vedúca školskej jedálne

     • Dôležitý oznam

     • Vážení rodičia, 

      nakoľko sa v triedach 1.A, 1.C a 6.B vyskytol pozitívny výsledok na Covid - 19, žiaci týchto tried od štvrtku (18.11.2021) zostávajú v karanténe a prechádzajú na dištančnú výučbu. Z tohto dôvodu je zrušené aj vyučovanie v ŠKD 1 (t.j. ŠKD 1.A a 1.C). Žiaci z týchto tried sú automaticky odhlásení z obeda.

      Prosíme, sledujte svoje deti či nemajú príznaky Covidu a dodržujte hygienické opatrenia.

     • Krajské kolo Cezpoľný beh ZŠ chlapci

     • Dňa 27. 10. 2021 sa konalo Krajské kolo Cezpoľný beh ZŠ a SŠ. Do krajského kola postúpili i naši žiaci v kategórii žiakov ZŠ 5. až 8. ročník v behu na 3000 m. Aleš Suchánek zo 7. B triedy, Matej Strapko zo 7. B triedy a Samuel Janíček zo 6. A triedy. Beh sa konal v mestskom parku v Dubnici nad Váhom.

      Samuel Janíček obsadil pekné 7. miesto v čase 12 min 53 sekúnd,  na 9. mieste sa umiestnil Aleš Suchánek v čase 13 min. 6 sekúnd a na 15. mieste Matej Strapko. V tomto krajskom kole chlapci ako družstvo  získali medailové tretie miesto.

      Všetkým trom gratulujeme!

    • Zber papiera a kartónu
     • Zber papiera a kartónu

     • Tento rok  sme sa rozhodli pre zmenu v organizácii zberu papiera a kartónu. Zber je rozdelený na dva termíny. Prvý, jesenný (október 2021), sa uskutočnil pod vedením pani učiteliek Hodekovej a Ondrejíčkovej. Očakávali sme väčší záujem, no sme vďační za každý kilogram odovzdaného papiera či kartónu. Veríme, že v letnom termíne (jún 2022) bude rekord prekonaný. Ide predsa o ochranu životného prostredia a záchranu našich stromov. Touto cestou sa chceme poďakovať aj brigádnikom, ktorí pomáhali pri zbere papiera: 5.B – Mišovcová Eliška, Smolková Melánia, Tramita Nicolas, Ondrej Maximilián, Kušnir Samuel, Pupák Alex, 9.A – Krnáč Marco, Ondrášik Šimon, Mojto Maroš a 9.B – Froliš Marek, Prekop Peter, Staňová Terézia, Dominik Veliký, Pagáč Michal, Boriová Diana. Patrí vám veľké ĎAKUJEME!

      Najlepšími zberačmi - jednotlivcami sa stali:

      PAPIER

      1. miesto         SRNEC Adrián            5.C       99,40 kg

      2. miesto         BORIOVÁ Diana         9.B       68,50 kg

      3. miesto         ZLATOŠOVÁ Zuzana  3.A       64,00 kg 

      KARTÓN        

      1. miesto         KOŠÍK Jaroslav           4.B     1400,00 kg

      2. miesto         JANKOVIČ Dominik     2.A       290,85 kg

      2. miesto         POLEŠENSKÝ Šimon  1.B       290,85 kg

      3. miesto         MAJÁNOVÁ Kristína    7.B       200,80 kg

       

       

      Najlepšími zberačmi - triedami sa stali:

       

      Papier                                                     Kartón

      1. 3.A – 186,20 kg                                 1. 4.B – 1400 kg

      2. 5.C - 109 kg                                      2. 1.B – 390,85 kg

      3. 4.B – 108,65 kg                                 3. 2.A – 290,85 kg

      Celkom sme vyzbierali 1318,50 kg papiera a 2631,50 kg kartónu.

     • Halloween v ŠKD

     • Žiaci 5. oddelenia ŠKD si posledný deň pred jesennými prázdninami pripravili spolu s p.vychovávateľkou Evkou Chupáčovou vydarenú "Halloweensku párty". Po prezlečení sa do masiek a maľovaní na tvár sa zabávali plnením strašidelných úloh a záver pobytu v ŠKD ukončili veselou diskotékou strašidiel.