• IT AKADÉMIA - IT ČAJOVNE PRE ŽIAKOV 2. STUPŇA ZŠ

     •  Milí rodičia, milí žiaci,

       

      v rámci projektu IT Akadémia v spolupráci s IT firmami a odborníkmi z praxe sme pre Vašich žiakov a žiačky prichystali v decembri niekoľko IT Čajovní na zaujímavé a veľmi aktuálne témy. Pozvite prosím Vašich žiakov spolu s nami na nasledovné akcie:

      1. 03.12.2020 - 16:00 - 17:30 - lektor: Lenka Hlinková (Algoritmus) -  názov: Moja digitálna stopa -  pre žiakov 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG) - prihlasovanie https://dotazniky.itakademia.sk/  - dozvedia sa aký je rozdiel medzi digitálnou stopou a osobnou značkou? Ako reagovať na trollov, ako sa chrániť pred potenciálnym nebezpečenstvom na sociálnych sieťach? Povieme si aj, ako fungujú sponzorované príspevky, ako to, že vám vyskakujú reklamy akoby vás mobil či počítač odpočúval a aké sú novodobé pravidlá etiky na internete.
      2.  09.12.2020 14:00 -16:00 - lektori z GlobalLogic - Názov: Ak raz, potom navždy - pre žiakov 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG) - prihlasovanie https://dotazniky.itakademia.sk/ - dozvedia sa že aj keď sú niektoré veci dostupné na internete alebo online úžasné stačí sa raz niekde objaviť a z internetu sa to už nikdy nestratí.
      3.  16.10.2020 16:00 - 17:30 lektor: Lenka Hlinková (Algoritmus) -  názov: "IamRemarkable" - len pre dievčatá 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG) - prihlasovanie https://dotazniky.itakademia.sk/ - ide o interaktívny tréning pre dievčatá na zlepšenie sebaprezentácie a vnímania vlastnej hodnoty. Je to globálna aktivita pod záštitou firmy Google a obieha celý svet. Od minulého roka ňou prešlo vyše 140-tisíc ľudí a 90% z účastníkov potvrdilo zlepšenie schopnosti odprezentovať seba, prípadne svoje úspechy v nasledujúcich 3 mesiacoch.
      4. 21.12.2020 14:00 - 16:00 - lektor: Iveta Tonhauserová ( má na starosti softvérový vývoj v americkej spoločnosti GoHealth)-  názov: Chcem do IT, ako na to a bude ma to vôbec baviť? - pre žiakov 2.stupeň ZŠ a SŠ (ekvivalent OG)  - prihlasovanie https://dotazniky.itakademia.sk/ - žiaci zistia aká je realita práce v IT? Aké sú jej výhody ale i tie menej zábavné stránky? Povieme si, čo potrebujete na to, aby sa vám v tejto oblasti darilo a zároveň vás to i čo najviac bavilo. Ako začať, ak zatiaľ ani netušíte, čo skratka IT znamená (nie, naozaj nie je neskoro) a ako sa pohnúť ďalej bez zbytočných chýb a straty času.

      Žiaci sa musia sami prihlásiť na uvedených linkách (alebo pomocou QR kódov uvedených na plagátoch jednotlivých aktivít v prílohe). Prihlasovacie údaje budú zaslané len prihláseným žiakom deň pred aktivitou. Prosím, aby si skontrolovali aj priečinok SPAM.

       

      Rastislav Pecuš

      koordinátor projektu IT Akadémia

     • Zatvorená LÍŠTIČKOVÁ trieda v MŠ

     • Riaditeľstvo ZŠ s MŠ H. Gavloviča v Pruskom oznamuje rodičom detí navštevujúcich LÍŠTIČKOVÚ TRIEDU v materskej škole, že od 23.11.2020  do 30.11.2020 zostávajú deti z tejto triedy v domácej karanténe z dôvodu pozitívneho výsledku testovania na ochorenie COVID- 19 u dieťaťa navštevujúceho uvedenú triedu. Prevádzka v triede sa obnoví od 1.12.2020. Pred prvým  nástupom do MŠ je potrebné priniesť potvrdenie od detského lekára a vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa.

      Ďakujeme za porozumenie.

     • Dištančné vyučovanie žiakov 2.B triedy

     • Vedenie ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča v Pruskom oznamuje, že od 23.11. - 30.11.2020 zostávajú žiaci 2.B triedy v domácej karanténe, t.j. nechodia do školy a nesmú sa pohybovať mimo domu. V tomto termíne prechádzajú žiaci na dištančné vzdelávanie, vyučovanie bude prebiehať online formou podľa pokynov triednej p.učiteľky Mgr. Smolekovej. 

      Ďakujeme za porozumenie.

     • Kontakt na vedúcu ŠJ

     • Vážení rodičia,

      vedúcu školskej jedálne, p.Jarmilu Hrajkovú, môžete v pracovných dňoch do 15:30 hod. kontaktovať (ohľadom stravovania, odhlasovania, resp.prihlasovania detí na stravu) na novom tel.čísle 0905 992 114.

     • Výhra vo výtvarnej súťaži

     • S veľkým potešením oznamujeme, že firma Vetropack Nemšová si do svojho kalendára na budúci rok vybrala štyri výtvarné práce našich žiakov. V konkurencii 240 zaslaných prác vyhrali Michaela G. zo 7.A (názov: Sklo si želá zvíťaziť nad všetkými plastovými fľašami), Alexandra G. z 8.A (názov: Ako sklo videlo svoju budúcnosť v sklenenej guli), Matej G. zo 6.A (názov: Nádoba na med z pestrofarebných lúčnych kvetov) a Eliška G. zo 6.A (názov: Mona Lisa so zaváraninami).  Diela vznikli ešte počas krátkeho prezenčného vyučovania na hodinách výtvarnej výchovy. Z výhry a krásnych cien sa veľmi tešíme. Kalendár s témou „Čo by si sklo želalo“ bude zdobiť aj našu zborovňu v ZŠ Pruské.

     • Oznam pre rodičov stravníkov 1.st.ZŠ

     • Vážení rodičia, 

      stravovanie detí 1.stupňa ZŠ v školskej jedálni bude možné až od štvrtka (19.11.2020). Preto prosíme, aby ste deťom v pondelok a v stredu zabezpečili väčšie množstvo suchej stravy (hlavne deťom navštevujúcich ŠKD).

      Ďakujeme za pochopenie.

       

     • OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

     • Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Hugolína Gavloviča v Pruskom oznamuje rodičom, že MATERSKÁ  ŠKOLA bude v prevádzke od 18.11. 2020 (stredy) v štandardnom režime – od 6,30 hod. do 16,00 hod. vo všetkých triedach.

      Bližšie informácie Vám budú zaslané na Vaše e-mailové adresy počas víkendu.

     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

     • Vážení rodičia, naša škola sa v spolupráci s MC Motýlik Pruské prvýkrát zapája do celoslovenskej zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Dobrí ľudia na celom Slovensku naplnia krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku a deduška v domove dôchodcov. Naša škola vyzvbierané krabice venuje osamelým seniorom v obci Pruské a blízkom okolí, ak by ich bolo viac, venujeme ich domovu dôchodcov, ktorý vyberú organizátorky projektu. 

      ČÍM NAPLNIŤ KRABIČKU?

      Tipy, čím naplniť krabičku

      Niečo teplé: káva, ovocný čaj, bylinkový čaj, cappuccino, horúca čokoláda, horúci nápoj

      Niečo slané: slané kekse, praclíky, kukuričné chrumky, krekery, paštéta Majka, macesy

      Niečo sladké: keksík, perníčky, šalviové cukríky, hroznový cukor, DIA kekse, DIA čokoláda, piškóty, plnený croissant, ovocné detské taštičky, detská výživa, krabičkový džúsik, maslové kekse, venčeky, džem, mäkké sušené ovocie, detský nápoj so ,,sosáčikom,, na pitie

      Niečo voňavé: sprchový gél, šampón, tekuté mydlo, vlhčené servítky, telové mlieko, sprej, krém na ruky, krém na nohy, krém na tvár, balzam na pery, zubná pasta, corega tablety, toaletná voda, parfum

      Niečo na seba: teplé ponožky, papučky, rukavice, čiapka, veselé ponožky, tielko, textilné kapesníky, malý mäkký uteráčik

      Niečo na čítanie: krížovky, časopisy ako Slovenka/ Život, Žena a život/ Napísal život/ Zdravie Kniha básní, Duchovná literatúra, Motivačná literatúra, knihy s pozitívnou tematikou, vlastnoručne napísaný list od srdca

      Niečo pre potešenie: kresbičky od detí, prázdne pohľadnice s nalepenou známkou ( 1 môže byť aj s Vašou vypísanou adresou ale nemusí), drobnú vianočnú dekoráciu, soška anjelika, malý vankúšik, nahrievaci vankúšik, malý plyšový macko do ruky, náramok na ruku, ruženec, pekná šálka, veselý pohár so slamkou, hrebienok

      Stačí nachystať krabicu podľa pokynov na stránke www.Kolkolasky.sk a odovzdať v škole prostredníctvom triednych učiteľov alebo osobne kontaktnej osobe, u nás konkrétne p.uč. Mgr. HODEKOVEJ, p.uč. Mgr. KOŠÍKOVEJKrabice zbierame od 23.11. do 6.12.2020 bez výnimky! 

      Ďakujeme, že máte srdce na správnom mieste :)

     • Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti dieťaťa

     • Zákonný zástupca žiaka 1. stupňa ZŠ bez obmedzenia veku, ktorý navštevuje základnú školu, predloží po druhom celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (viď príloha).

      Je možnosť podať toho vyhlásenie elektronicky prostredníctvom rodičovského konta na Edupage. Prosíme vás, aby ste tlačivo elektronicky podávali najskôr deň pred nástupom dieťaťa do školy. Pri prihlásení na rodičovské konto na úvodnej obrazovke nájdete odkaz Žiadosti/Vyhlásenia. Po otvorení kliknete na červený kruh s označením +. Vyberiete Vyhlásenie o bezinfekčnosti, zadáte dátum, ku ktorému vyhlásenie podávate a zobrazí sa Vyhlásenie. Potvrdíte tlačidlom Uložiť.  Vyhlásenie je týmto podané a triedny učiteľ ho počas dňa akceptuje, čo v žiadostiach uvidíte, ale zobrazí sa aj v správach na Edupage. 

      Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti_9.11.2020.pdf​​​​​​​


     • Dôležitý oznam!

     • Vážení rodičia, 

      z dôvodu výskytu pozitívnych prípadov ochorenia COVID -19 z radov zamestnancov, bude prevádzka  Materskej školy Pruské PRERUŠENÁ /karanténne opatrenie/ nariadením RÚVZ predbežne do 15.11.2020. Vzhľadom na to, že nebude fungovať ani školská jedáleň, prosíme rodičov stravníkov 1.stupňa ZŠ, aby zabezpečili v dňoch 10.-13.11.2020 väčšie množstvo suchej stravy pre svoje deti. ŠKD  ako aj vyučovanie na 1.stupni ZŠ zatiaľ bude fungovať. 

      O znovuotvorení MŠ Vás budeme informovať prostredníctvom webovej stránky. 

      Za pochopenie vopred ďakujeme.

       

     • POĎAKOVANIE

     • Vedúca školskej jedálne Jarmila Hrajková, s kolektívom zamestnancov školského stravovania, vyjadrujú veľké poďakovanie Rodičovskej rade školy za zakúpenie kuchynského zariadenia do školskej kuchyne.

     • K nástupu žiakov 1.stupňa ZŠ

     • Vážení rodičia, 

      nástup žiakov 1.stupňa ZŠ do školy je 10.11.2020, t.j. utorok. Žiaci 2.stupňa ZŠ naďalej pokračujú v dištančnom vzdelávaní z domu. Na základe Uznesenia vlády SR č.678 z 22.októbra 2020: - pri návrate do školy predkladá zákonný zástupca ČESTNÉ VYHLÁSENIE o bezinfekčnosti dieťaťa 1.stupňa ZŠ. Tlačivo sa nachádza dolu pod textom v prílohe (tlačivo je pripravené pre 2 deti), kto nemá možnosť vytlačiť si ho, bude k dispozícii v predajni "Potraviny u Majky" v Pruskom od 5.11.2020. Vyplnené tlačivo odovzdá dieťa pri vstupe do školy dozorkonajúcemu pedagógovi.

      Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti_29-10-2020.docx

     • Jesenné prázdniny

     • Na základe rozhodnutia ministra školstva sa v ZÁKLADNEJ ŠKOLE jesenné prázdniny v školskom roku 2020/2021 uskutočnia v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

      Na základe nového usmernenia MŠ zo dňa 27.10.2020 sa jesenné prázdniny na MATERSKÉ ŠKOLY nevzťahujú, tzn. materská škola bude v prevádzke 6. aj 9. novembra 2020.