• Zbierame staré mobily

     • V rámci recyklačného programu Recyklohry a v spolupráci so spoločnosťou Orange, sa naša škola po druhýkrát zapája do zberovej celoslovenskej súťaže "Starý Mobil Sem!" Za každý jeden starý, resp.nefunkčný mobilný telefón, získa škola 10 bodov. Čím viac mobilov nazbierame, tým máme väčšiu šancu vyhrať pre školu zaujímavé ceny. Okrem toho, najúspešnejší žiak, ktorý odovzdá najväčší počet mobilov vyhrá vecnú cenu. Staré mobily môžete po návrate do školy priniesť do kancelárie zástupcu RŠ (p.uč. Košíkovej), kde budeme viesť evidenciu, do 22.04.2020. Zberom starých mobilov prispievame k zlepšeniu životného prostredia.

    • PRÁZDNINOVÝ WORKSHOP IT AKADÉMIA
     • PRÁZDNINOVÝ WORKSHOP IT AKADÉMIA

     • Dňa 24.2.2020 sa v rámci NP IT Akadémia uskutočnil workshop na tému Digitálne technológie v praxi. 10 žiakov nielen z našej školy si mohlo vyskúšať programovanie robotických autíčok, postaviť a oživiť svojho Lego robota, vyskúšať si IoT (Internet vecí) v praxi. Na záver žiaci vytvárali svoj model v online prostredí programu Tinkercad alebo si z internetu stiahli svoj 3D model, ktorý im bol vytlačený na 3D tlačiarni. Niektorí účastníci si na svoj model musia ešte počkať, keďže 3D tlač je náročná na čas.

    • Prázdninový workshop IT Akadémia
     • Prázdninový workshop IT Akadémia

     • Vážení rodičia, milí žiaci.

      V rámci projektu IT Akadémia poriada naša škola dňa 24.2.2020 od 8:00 do 12:00 workshop na tému:Digitálne technológie, robotika, LEGO, Internet vecí a 3D tlač.

      V rámci tohto workshopu si žiaci môžu vyskúšať prácu s robotickými autíčkami, postaviť LEGO robota, naučia sa používať nositeľnú elektroniku alebo si môžu vymodelovať a vytlačiť 3D model na tlačiarni.

      Workshop je vhodný pre žiakov 4. až 9. ročníka.

      Max. kapacita je 15 žiakov. Informovaný súhlas si môžu žiaci vyzdvihnúť u p. uč. Pecuša, príp. rezervovať miesto na pecus.rastislav[zavinac]zspruske.sk.

       

      Mgr. Rastislav PECUŠ

      koordinátor projektu IT Akadémia ZŠ Pruské

     • JARNÉ PRÁZDNINY

     • Jarné prázdniny začínajú 24.02.2020 ( pondelok) a končia 28.02.2020 (piatok). Riadne vyučovanie začína v pondelok, 02.03.2020. Prajeme všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy príjemný oddych.

    • Workshop IT Akadémia: Rozvíjanie kreativity žiakov a študentov digitálnymi technológiami výroby v súčasnej ére
     • Workshop IT Akadémia: Rozvíjanie kreativity žiakov a študentov digitálnymi technológiami výroby v súčasnej ére

     • Dňa 18.02.2020 sa na našej škole v rámci projektu IT Akadémia uskutočnil workshop pre žiakov 5. a 9. ročníka na tému Rozvíjanie kreativity žiakov a študentov digitálnymi technológiami výroby v súčasnej ére. P. Ing. Eva Kalužáková z CVTI Bratislava nám formou pútavej diskusie predstavila súčasné trendy v oblasti rozvoja digitálnych technológií. Žiaci sa dozvedeli o nasadení nových technológií do bežného života, ako napr. 3D skenovanie, 3D tlač, výroba učebných pomôcok, 3D implantátov, digitálne vyšívanie, vyrezávanie či vypaľovanie. V druhej časti workshopu Ing. Jozef Vaško predstavil prácu s microbitmi, kde sa žiaci naučili ovládať nositeľnú elektroniku v rámci IoT a na záver si žiaci skúsili 3D modelovanie v programe Tinkercad. Snaživí žiaci boli odmenení malým darčekom, vytlačeným  na 3D tlačiarni.

       

      FOTOALBUM

       

     • NEPREBUDENÝ

     • Naši žiaci 7. ročníka absolvovali 18. februára 2020 exkurziu do Divadla Jána Palárika v Trnave. Zúčastnili sa predstavenia NEPREBUDENÝ, ktorého réžiu má pod palcom Peter Palik.

      Hlavnej úlohy Ondráša Machuľu sa excelentne zhostil Michal Jánoš.  

      Na divadelných doskách tak mohli chlapci a dievčatá vidieť osud slovenského outsidera. Nejedného sa dotkol príbeh o krehkosti ľudskej duše, naivnej a bolestivej láske, ktorá je vykúpená smrťou hlavného hrdinu.

      Touto cestou ďakujeme Rade rodičov školy za finančný príspevok na dopravu a všetkým žiakom za naozaj vzorné správanie!

     • CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

     • Z dôvodu narastajúcej chorobnosti detí na ZŠ a MŠ v Pruskom, z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne, vyhlasuje riaditeľka školy chrípkové prázdniny pre všetkých žiakov školy a deti materskej školy od 10.02.-14.02.2020 (do piatku). Žiaci ZŠ a deti z MŠ sú na tieto dni odhlásení zo stravy. Riadne vyučovanie v škole a prevádzka MŠ začne v pondelok,17.02.2020.