• AJ BIO JE ODPAD

• V školskom roku 2021/2022 sa naša škola zapojila do rozvojového projektu ENVIROPROJEKT 2021, ktorý je zameraný na rozvoj environmentálnej výchovy na školách.

Náš projekt sme nazvali "Aj BIO je odpad" a cieľom je prechod na obehové hospodárstvo: predchádzanie vzniku odpadu - vedenie žiakov k zodpovednému  postoju k trvalo udržateľným zdrojom potravy,  poznávanie jednotlivých druhou liečivých rastlín a ich účinkov na organizmus,  vedenie žiakov ale aj zamestnancov školy k  správnemu zaobchádzaniu s bio odpadom a schopnosti kompostovať.

• Činnosť tohto projektu zahrnula:

1.vybudovanie priestoru s vyvýšenými záhonmi pre vysádzanie rôznych druhov rastlín pravidelne využívaných pri výučbe v rámci rôznych školských predmetov a  ročníkov

2. postavenie nového kompostéra na bio odpad

3. zakúpenie nástrojov potrebných na obrobenie a prácu pri záhonoch

4. zakúpenie nádob určených pre zber bio odpadu

5. prednášky, plagáty a nástenky o správnom kompostovaní

6. zriadenie ekohliadok v triedach

7. jesennú výsadbu vybraných druhov rastlín do vyvýšených záhonov

• POĎAKOVANIE

• Projekt je spolufinancovaný z pridelených zdrojov z MŠVVaŠ SR.

Ďakujeme za spoluprácu všetkým žiakom a pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, ktorí sa akokoľvek podieľali na plánovaní a realizácii tohto projektu.