Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča

 

Navigácia

skúška

 • Didaktické hry
  1. 7. 2015

  Do galérie Didaktické hry boli pridané fotografie.

 • GEO-projekty

  Žiaci 5. ročníka vytvorili krásne koncoročné projekty v predmete GEOGRAFIA, na ktoré môžu byť hrdí. Môžete posúdiť .....

  Do galérie GEO-projekty boli pridané fotografie.

  FOTO

 • Geografická vychádzka - Vršatské bradlá

  4.6.2015 žiaci 5. ročníka zážitkovou formou spoznávali miestnu krajinu - Vršatské bradlá.

 • Geografická vychádzka - Manínska tiesňava
   

  28.5.2015 sa žiaci 5.ročníka zúčastnili vychádzky do NPR  Manínska tiesňava, vybudovaným náučným chodníkom. Na hodinách GEO sa učili o činnosti rieky, ktorá vytvorí dolinu v tvare písmena V. Typickým príkladom a jedinečným výtvorom je práve táto tiesňava. Priamo v teréne si žiaci overili a rozšírili poznatky z biológie a geografie.Dozvedeli sa o geologickej stavbe územia, skamenelinách, rastlinstve a živočíchoch danej lokality. Prostredie bolo veľmi príjemné, čisté. Prechádzkou dolinou videli: astry alpínske, tymián a iné rastliny, v blízkosti majestátne vysoké bralá i najväčší skalný previs na Slovensku so sutinovým kuželom ...

  .  

  Ing. Ľudmila Poláčková, RSDr. Miroslav Tarabík a žiaci 5. ročníka

 • Dňa 25.6. k nám prišli policajti. Žiakom z prvého stupňa  porozprávali o svojej práci,  ukázali nám, čo dokáže ich vycvičený pes. Bol  to pre nás krásny zážitok.

   

   

  FOTOGALÉRIA

 • Objavenie Ameriky

  Kolumbus bol skvelý námorník. Túžil plávať do Indie a tak o pomoc požiadal kráľovnú Izabelu Španielsku s prísľubom veľkého bohatstva. Do Indie sa vydal opačným smerom, keďže bol presvedčený, že Zem je guľatá. Po vyčerpávajúcej ceste doplával do Novej zeme netušiac, že to nie je India. Privítali ho domorodci, ktorým dal meno Indiáni. Výmenným obchodom kráľovnej Izabele priniesol veľké bohatstvo. Žiaci našej školy sa presunuli v čase a ukázali, ako mohla táto plavba, aj spolu s prým kontaktom s domorodcami vyzerať. Scénku si pripravili žiaci zo 6.B triedy. 

  Zopár fotografií nájdete tu:

 • Deň detí
  23. 6. 2015

  Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

 • Deň detí
  23. 6. 2015

  Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

 • Deň detí
  22. 6. 2015

  Tancovali sme, športovali sme, súťažili sme. Takto sme oslávili Deň detí na prvom stupni. Vďaka pani učiteľke Maschtovskej a obetavým žiakom deviateho ročníka sme zažili krásny športový deň.

  FOTOGALÉRIA

 • Detský čitateľský maratón

  Dňa 18.6.2015 sa naša škola zúčastnila detského čitateľského maratónu pod názvom "Čítajme si 2015". Maratónu sa zúčastnilo 336 žiakov našej školy. Čítalo sa v školskej knižnici, v malej telocvični a v triedach. Najmä na prvom stupni čítali žiaci s oduševnením a skutočne sa snažili urobiť rekord v čítaní. Prváci čítali o žabiatku, druháci o dievčatkách Danke a Janke, tretiaci o Slncovom dievčatku a štvrtáci o Majke Tárajke. Žiaci druhého stupňa čítali o Hľadačoch pokladov a o veľmi známom Hobitovi. Cieľom maratónu bolo nadchnúť deti k čítaniu kníh a vzbudiť u nich záujem o knihy.

 • Aktualizácia údajov
  17. 6. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Výtvarný úspech

  Naši šikovní žiaci sa aj v tomto roku zúčastnili súťaže „Maľujte a fotografujte s Primalexom“. Pod vedením pani učiteliek  Eleny Prekopovej a Zdenky Cíbikovej vznikli pestré priestorové objekty, ktoré sa dajú využiť ako stojany na pastelky. Z 5500 prác z celého Slovenska zaujali odbornú porotu aj naše diela. Preto blahoželáme Borisovi Šedovi , Andrejke Bryndzovej a Petre Pagáčovej (7.A) a kolektívu 1.A triedy ku krásnej výhre.

 • Naše výtvarné talenty

  Miestna akčná skupina Vršatec so sídlom v Nemšovej aj tento rok zorganizovala výtvarnú súťaž pod názvom: „Očami detí“. Po ilustráciach k povestiam, návrhu na magnetku prišiel tento rok na rad návrh na pohľadnicu z nášho regiónu. Žiaci všetkých ZŠ v regióne MAS Vršatec  mohli výtvarne spracovať remeslá, tradície alebo osobnosti nášho regiónu, vložiť písmo a pripraviť tak návrh na originálnu pohľadnicu.

  Zo štrnástich zapojených žiakov našej školy sa najviac darilo dvom: Lukášovi Fürstenovi (3.B), ktorý získal  3. miesto v mladšej kategórii s dielom: „Slnečná nedeľa v MAS Vršatec“.

  Absolútnym víťazom súťaže sa stala Nelli Mikušincová (6.B), ktorá znázornila našu slávnu osobnosť H. M. Gavloviča. Nelli získala 1. miesto v kategórii starších žiakov a najlepšie hodnotenie za originalitu. Víťazom aj všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme! Fotografie si môžete pozrieť tu:

 • Oznam

  Vážení rodičia!

  Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča vyhlasuje verejnú zbierku na pomoc nášmu žiakovi Henrichovi Maňákovi žiakovi piateho ročníka. Henko už asi tri roky nechodí a je pripútaný na vozík. Finančné prostriedky získané zbierkou sú určené na zakúpenie  špeciálneho prístroja – motomed, ktorý môže Henkovi pomôcť v boji s jeho chorobou.

  Ako môžete pomôcť?

  Pomôcť Henrichovi môžete aj Vy finančným príspevkom, ktorý môžu Vaše deti odovzdať triednym učiteľom. Pomôcť však môže každý človek s dobrým srdcom. Stačí priniesť aj malý finančný príspevok na sekretariát našej školy.

   

  Ďakujeme!

   

  http://www.cas.sk/clanok/318813/henko-statocne-bojuje-s-tazkou-chorobou-pomozte-mi-rozhybat-moje-svaly.html

 • OZNAM

  Dňa 4. júna 2015 sa nebudú žiakom vydávať obedy, z dôvodu prerušenia dodávky elektrickej energie do školy. Žiadame rodičov, aby deťom zabezpečili náhradu obedov. Mliečna desiata bude žiakom vydávaná obvyklým spôsobom.

   

          Ďakujeme za porozumenie

 • Dňa 1.6. 2015 sa pri príležitosti MDD uskutočnila na ihrisku TJ Považan Pruské športová olympiáda žiakov 2. stupňa ZŠ.

  Súčasťou otváracieho  ceremoniálu bola olympijská hymna, vlajka ako aj zapaľovanie olympijského ohňa tak, ako v starovekom Grécku.

  Do programu boli zaradené individuálne, kolektívne ale aj technické a zručnostné disciplíny. Súčasťou boli aj zábavné súťaže.

  Dobrá organizácia, ústretovosť pedagogických pracovníkov, vysoké športové nasadenie a výborné počasie prispeli k úspešnému priebehu športovej olympiády.

  Všetkým súťažiacim gratulujeme k predvedeným športovým výkonom a o rok sa určite stretneme.

         

  SPRACOVAL: RSDr. Miroslav Tarabík

  Fotografie zo školskej olympiády nájdete tu:

 • FLORBALOVÝ TURNAJ O POHÁR RŠ

  Dňa 23. mája sa v športovej hale v Bolešove uskutočnil florbalový turnaj o Pohár RŠ, ktorého sa zúčastnilo 6 tímov z našej základnej školy v dvoch kategóriách. Všetky tímy odohrali dvojkolový vzájomný zápas. Atmosféra bola naozaj výborná, tímy podali kvalitné výkony. Na konci turnaja boli zástupcom ŠK 98 Pruské Miroslavom Žilkom odmenení vecnými cenami, za čo klubu veľmi pekne ďakujeme. Dúfame, že o rok sa turnaj podarí zopakovať. Víťazom sa stali žiaci 1. stupňa, vedení kapitánom Jankom Šatkom a žiaci 7. B. triedy, vedení kapitánom Petrom Pagáčom. Blahoželáme!

  2015

  I. stupeň

  ŠATKA

  I. stupeň

  FÜRSTEN

  5. ročník

  BODY

  PORADIE

  I. stupeň

  ŠATKA

   

  2:1 sn

  2:3

  3:1

  4:1

  8

  1.

  I. stupeň

  FÜRSTEN

  1:2sn

  3:2

   

   

  3:2

  0:3

  7

  2.

  5. ročník

  1:3

  1:4

  2:3

  3:0

   

  3

  3.

   

  2015

  6.ročník

  7. ročník

  8. ročník

  BODY

  PORADIE

  6.ročník

   

  0:2

  0:2

  2:3

  0:3

  0

  3.

  7. ročník

  2:0

  2:0

   

   

  2:1sn

  3:2

  11

  1.

  8. ročník

  3:2

  3:0

  1:2sn

  2:3

   

  7

  3.

   

  FOTOGALÉRIA:

 • Naša škola v regionálnej televízii

 • Oznam

  Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča Školská ulica 369, 018 52 Pruské prijme od 2. septembra 2015 do pracovného pomeru:

  • na čiastočný pracovný úväzok učiteľa/učiteľku pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou informatika, geografia, príp. fyzika,

  • na plný úväzok učiteľku materskej školy.

  Žiadosti o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom zasielajte do 29.5.2015 na:

  e-mail: riaditel@zspruske.sk

  adresa: Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča Školská ulica 369, 018 52 Pruské. mobil: 0915765303

 • Medzitriedny turnaj vo vybíjanej

  V mesiaci máj 2015 sa na našej škole odohral  medzitriedny turnaj vo vybíjanej mladších žiačok. Zúčastnili sa ho triedy 5. A, 5. B, 6. A, 6. B. Hralo sa podľa platných pravidiel vybíjanej.

  Zvíťazila 5. B trieda, ktorá vyhrala všetky 3  zápasy, žiadny neprehrala.

  2. miesto získala 6. B trieda – 2 vyhraté zápasy a 1 prehratý zápas.

  3. miesto obsadila 6. A trieda – 1 vyhratý zápas, 2 prehraté zápasy.

  Na 4. mieste sa umiestnila 5. A trieda – 0 vyhratých zápasov, 3 prehraté zápasy.

  Za účasť všetkým žiačkam ďakujeme a víťazkám GRATULUJEME! 

strana: