Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča

 

Navigácia

skúška

 • Aktualizácia údajov
  26. 11. 2014 Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov
  24. 11. 2014 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Vianočné trhy
  Milí rodičia, starí rodičia, ujovia, tety a priatelia školy !!
   
  Srdečne Vás pozývame na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia na našej škole dňa - 9. decembra,  vo veľkej telocvični, od 07:30hod. - 15:30hod.
  Príďte sa pozrieť na výstavu originálnych detských prác a nechajte sa inšpirovať pri výzdobe Vašich príbytkov. Kúpou žiackych výrobkov nielen podporíte svoje deti, ale aj vnesiete do svojich domovov lásku, šťastie a porozumenie.
   
  Tešíme sa na Vás!!
 • Aktualizácia údajov
  13. 11. 2014 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Majstrovstvá okresu v šachu

  Dňa   7. 11. 2014 sa konali Školské majstrovstvá Ilavského okresu žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Našu školu reprezentovala žiačka Daniela Magdíková zo 4. A triedy a Peter Magdík z 3. A.

  Po odohraní jednotlivých zápasov sa Daniele Magdíkovej podarilo postúpiť na Školské majstrovstvá Trenčianskeho kraja.

  GRATULUJEME a prajeme veľa úspechov.

  Fotky nájdete tu:

 • Predmetová exkurzia žiakov 8. a 9. ročníka
  29. 10. 2014

  Dňa 29. 10. 2014 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili predmetovej exkurzie, ktorá bola zameraná na upevňovanie učiva z dejepisu a slovenčiny.

  Program exkurzie bol veľmi bohatý. Prvou zastávkou bol Národný cintorín v Martine. Tu sme si uctili pamiatku významných osobností vedeckého, kultúrneho i národného života.

  Našim druhým cieľom bola historická budova Matice slovenskej, ktorej poslaním bolo rozvíjať a upevňovať slovenské vlastenectvo a národné povedomie Slovákov. Žiaci si pred budovou vypočuli krátku prednášku o význame a fungovaní tejto významnej kultúrnej ustanovizne.

  Naša cesta pokračovala do Ružomberku, kde sme navštívili Liptovské múzeum. Tu žiaci získali cenné informácie z rozličných oblastí  činnosti múzea. Pre žiakov boli  sprístupnené rôzne expozície, napr.: prírodovedná, archeologická, historická, etnografická, expozícia o papierníctve na Slovensku a expozícia venovaná pamiatke veľkého národovca Andreja Hlinku.

  Poslednou našou zastávkou bola obec Černová, rodisko Andreja Hlinku a miesto tzv. černovskej tragédie z roku 1907. V tejto bývalej obci, ktorá je už dnes súčasťou Ružombeku, sme navštívili rodný dom Andreja Hlinku, miestny kostol, ako aj miesto posledného odpočinku obetí černovskej tragédie.

  Návštevou týchto historických miest si žiaci upevnili získané teoretické vedomosti a rozvinuli ich o vlastný zážitok a skúsenosť. Exkurzia okrem poznávacej funkcie mala aj vplyv na správanie a návyky žiakov, ako aj na spôsoby myslenia  a hodnotenia historických udalostí v reálnom svete.

 • Coca-Cola Cup

  Dňa 22. 10. 2014 sa chlapci našej školy zúčastnili obvodného kola futbalového turnaja Coca-Cola Cup na štadióne MFK v Dubnici nad Váhom. Do futbalového turnaja boli prihlásené 4 školy. Jedno družstvo nenastúpilo – kontumačne prehralo. Naši futbalisti po ťažkom boji s tímom zo ZŠ Pavla Demitru Dubnica nad Váhom a s tímom zo ZŠ Bolešov prehrali, ale i napriek tomu podali pekné výkony, a tak získali 3. miesto v okrese. Chlapci hrali s kvalitnými hráčmi druhej a tretej ligy a zo zápasov si odniesli cenné skúsenosti. Školu reprezentovali žiaci:

  9. A – Daniel Prekop, Samuel Mojto, Lukáš Prekop, Michal Rajník, Šimon Lukáč a Oliver Lagin

  8. A – Matúš Mičuda, Dominik Prekop, Matúš Makay, Ľuboš Rebro

  8. B – Martin Mikoláš

  7. B – Daniel Mikoláš, Nicolas Mikuš a Peter Pagáč

  Všetkým zúčastneným ďakujeme a gratulujeme.

   

 • Základný fotoalbum
  2. 11. 2014

  Do galérie Základný fotoalbum boli pridané fotografie.

 • Jesenná výstavka - október
  2. 11. 2014

  Do galérie Jesenná výstavka - október boli pridané fotografie.

 • Október - mesiac úcty k starším
  2. 11. 2014

  Do galérie Október - mesiac úcty k starším boli pridané fotografie.

 • Október - mesiac úcty k starším
  31. 10. 2014

  Do galérie Október - mesiac úcty k starším boli pridané fotografie.

 • Základný fotoalbum
  24. 10. 2014

  Do galérie Základný fotoalbum boli pridané fotografie.

 • Vlakom do múzeí a galérií-Košice

  Tak ako po minulé roky aj tento školský rok sme využili akciu ZSSK „Vlakom do múzeí a galérií a opäť sme navštívili metropolu východného Slovenska – Košice. V sobotu , 18. októbra 2014 sme navštívili Dóm sv. Alžbety, tí odvážnejší aj vežu, hrajúcu fontánu, nakúpili suveníry v informačnom centre. Popoludní sme navštívili viaceré expozície Slovenského technického múzea. Vďaka patrí našim vyučujúcim, ktorí nás sprevádzali.

  FOTOGALÉRIA

 • Výstup na 101 hradov a zámkov - Vršatec

  Dňa 4.10. 2014 sa 15 žiakov turistického krúžku zúčastnilo výstupu na hrad Vršatec  v rámci akcie „Výstup na 101 hradov a zámkov Slovenska“.  Žiaci si priniesli aj niečo na opekanie a v závere pripravili aj krátky program, za ktorý boli odmenení sladkosťou a účastníckym listom. Počasie bolo výborné, preto sme cestu späť absolvovali peši až do Pruského.

  FOTOGALÉRIA

 • Comenius
  20. 10. 2014

  Návšteva francúzskej partnerskej školy v Normandii

   

  V poradí štvrtej a zároveň poslednej návštevy v rámci projektu Comenius RRR v dňoch 27. septembra – 5. októbra 2014 usporiadanej francúzskou partnerskou školou Lycee Charles Tellier v Condé-sur-Noireau, Francúzsko, sa zúčastnilo päť žiačok ôsmeho ročníka (M. Tartottová, V. Juríčková, M. Psotová, V. Rajníková, M. Krajčiová) v sprievode jedného učiteľa (Mgr. Hlaváčová).  

  Keďže od začiatku realizácie projektu Comenius na našej škole sme vyslali do zahraničia až 47 žiakov a učiteľov, na cestu do Normandie nezostávalo veľa financií. Aby sme ušetrili, prvýkrát sme nešli letecky, ale diaľkovým autobusom spolu s maďarskou partnerskou školou S. Telekiho z Érdu. Ku maďarskej delegácii v počte 16 žiakov a 4 učiteľov sme sa pripojili v blízkosti rakúskej diaľnice  pri Parndorfe v sobotu 27. septembra o 9. hodine. Po celodennej ceste sme sa ubytovali na jednu noc v mládežníckom hoteli Youtel Jugendhotel v nemeckom Bittburgu. Po raňajkách sme pokračovali v ceste do Normandie cez Belgicko.

  Naše 13-14-ročné študentky boli po príchode do sídla školy Lycée Ch. Tellier v Condé-sur-Noireau ubytované v 5 rodinách francúzskych študentiek vo veku 14-15 rokov. Jedna z našich žiačok si dokonca spolu so svojou francúzskou hostiteľkou vyskúšala bývanie na internáte.  Dievčatá sa so svojimi hostiteľkami spojili už pred cestou prostredníctvom Facebooku, o svojej dočasnej rodine teda mali dostatok informácií. Sprevádzajúca učiteľka Mgr. Hlaváčová bola ubytovaná v súkromí u francúzskej učiteľky pani Helene Labiche v susednom mestečku Clécy, zatiaľ čo maďarskí učitelia mali prenajatú vidiecku chatu.

  Od prvého dňa nášho pobytu na škole v Normandii nám naši hostitelia pripravili zaujímavý program, ktorý korešpondoval s hlavnými myšlienkami prebiehajúceho Comenius projektu. Po oficiálnom privítaní riaditeľom školy sme sa z prezentácie dozvedeli o škole a študijnom zameraní lýcea, na ktorom sa pripravujú pre budúce povolanie budúci energetici, inštalatéri, bezpečnostní technici atď.,  ako aj budúci inžinieri. Dozvedeli sme sa napríklad, že na škole študuje 550 žiakov, z toho 200 je ubytovaných na internáte; pracuje tu 60 učiteľov z celkových 120 zamestnancov.

  Mesto Condé malo v minulosti tlačiareň: v súčasnosti je v nej zriadené Múzeum tlače, typografie a poézie, kam nás zaviedli naši hostitelia. Tu si študenti mohli názorne vyskúšať celý proces, akým sa tlačili plagáty a pozvánky kedysi, bez použitia počítačov. Neskôr celú zahraničnú delegáciu veľmi srdečne privítali na radnici, kde sme mali možnosť dozvedieť sa ďalšie zaujímavosti o meste a jeho aktivitách (počet obyvateľov 5800, 2500 zamestnaných v priemysle, a pod.) Po obede v školskej jedálni sa naši študenti zúčastnili tvorivých dielní v spoločenskej miestnosti lýcea. Hostitelia rozdelili návštevu na skupiny a  každej pridelili francúzskych študentov, s ktorými spoločne pracovali na jednotlivých stanoviskách. Aktivity zahŕňali výrobu a zdobenie držiakov na perá z použitého kartónu, zhotovenie plagátu s tematikou 3R, čistenie a filtráciu riečnej vody,  skomponovanie projektovej melódie/piesne použitím nástrojov zhotovených z odpadu a napokon písanie odkazov  a či predpovedí do projektovej časovej kapsule, ktorá putuje z jednej školy do druhej a na Slovensko vráti sa na jar 2015.

  V utorok sa projektové aktivity presunuli do neďalekej chránenej krajinnej oblasti La Roche d'Oëtre, ktorá nám svojou scenériou pripomínala našu CHKO Biele Karpaty. Tu naše sily a odvahu preverila lanová dráha s rozličnými stupňami náročnosti. Po krátkom zaškolení ohľadom bezpečného istenia sa naše dievčatá v sprievode francúzskych gentlemanov a svojich hostiteliek vydali na jednotlivé nadzemné trasy v jedľovom lese. Francúzi im pomáhali a usmerňovali, ako len vedeli. Bola to super aktivita, ktorou sa podarilo prekonať aj posledné bariéry. Posilnení chutnou francúzskou bagetou, ktorou vyzbrojila všetkých študentov hosťujúca škola, sme mali možnosť zhliadnuť výstavu recykloumenia autorky Marty Castellanos s názvom Transitions, dočasne situovanú v správnej budove spomínanej CHKO. Nasledoval zostup ku rieke a krátka prechádzka spestrená pokusom o Land Art – umenie v prírode. Študenti boli rozdelení do skupín a ich úlohou bolo vytvoriť obrázok z nájdených prírodnín.

  V stredu bola na programe návšteva očarujúceho opátstva Abbaye des Dammes v Caen založeného v 11. storočí kráľovnou Mathildou. Po krátkej návšteve zachovalého mestského hradu a opevnenia z doby Williama Dobyvateľa naše kroky smerovali za mesto do modernej a ekologickej čističky odpadových vôd Caen La Mer. Svojou rozlohou 30 futbalových ihrísk dokáže za hodinu vyčistiť odpadovú vodu vyprodukovanú 240 000 ľuďmi, čo predstavuje objem neuveriteľných 65 kamiónov/hod.

  Vo štvrtok nás naši hostitelia sprevádzali na horu Mont St. Michel, ktorá je po Paríži najnavštevovanejším miestom Francúzska a je zaradená na zoznam pamiatok UNESCO. V jej blízkosti sme si prezreli novootvorenú priehradu Couesnon, ktorej úlohou je obnoviť pôvodný ostrovný charakter Mont St. Michel. Počas rozchodu sme si s našimi žiačkami prehliadli vnútrajšok majestátneho benediktínskeho opátstva, ktoré si zachovalo stredoveký charakter.

  Piatok ráno nám francúzski organizátori pripravili dotazník za účelom celkového zhodnotenia mobility. Nasledovalo rozdanie certifikátov o účasti na mobilite a tanečný program, ktorý predstavili maďarskí študenti. Napoludnie nastala chvíľa lúčenia a my sme znovu nasadli na maďarský autobus. Po štyroch hodinách sme sa ubytovali na predmestí Paríža v Apartcity Poissy, kde sme plánovali stráviť poslednú noc, aby sme mohli navštíviť Paríž ešte pred odchodom domov. Po rýchlom ubytovaní sa nasledoval rýchly presun do múzea Louvre, kde sme si stihli pozrieť časť venovanú renesančnému umeniu a expozícii starovekého Egypta. V múzeu sme boli do záverečnej hodiny a do hotela sme sa vrátili o polnoci.

  V sobotu ráno sme sa značne komplikovanou dopravou (autobus, vlak, metro) znovu presunuli do Paríža. Spolu s maďarskými žiakmi a ich učiteľmi sme absolvovali plavbu po Seine a výstup na Eiffelovu vežu. V podvečer sme využili jedinečnú možnosť vypočuť si organový koncert v Chráme Matky Božej v Paríži. Vyčerpané, no spokojné s extra programom v Paríži vo vlastnej réžii sme nastúpili na autobus domov o neuveriteľnej 23. hodine večer. Počas nočnej jazdy sme prekročili  hranice Nemecka a neskôr Rakúska. V nedeľu sme sa na okraji Salzburgu zastavili na obed. Do Parndorfu, kde nás prišli vyzdvihnúť dve autá, sme dorazili o 19. hodine večer.

       

  Čo dodať na záver? Francúzsko v organizácii mobility Comenius nasadilo vysokú latku. Pripravilo rozmanitý program a také aktivity, ktoré napomohli vzájomnému zblíženiu sa, pretože prostredníctvom nich študenti prekonali bariéry z neznalosti cudzieho jazyka. Napriek počiatočnému miernemu ostychu sa naše študentky  veľmi rýchlo adaptovali na nové prostredie a nadviazali kontakt. A hoci vyučovanie tu vo Francúzsku trvá od 8. hodiny ráno až do 18. hodiny podvečer,  dievčatá sa nenudili, aj keď boli, podobne ako ich sprievodkyňa, poriadne vyčerpané.

   Dievčatá na každom kroku sprevádzali starostliví francúzski študenti, ktorí sa do svojej úlohy hostiteľov dokonale vžili. V neustálom kontakte so svojimi priateľskými hostiteľmi dokázali naše žiačky napriek nimi očakávanej jazykovej bariére veľmi dobre komunikovať a plne čerpať z pobytu v cudzojazyčnom prostredí. Dievčatá si tiež preverili schopnosť spoľahnúť sa samy na seba i na svoje jazykové schopnosti. Počas našej návštevy v Normandii vznikli cenné priateľstvá, ktoré budú pokračovať aj po návrate na Slovensko. Rodičia hosťujúcich žiačok naše žiačky nevedeli vynachváliť. Verím, že pre ne bola mobilita do Francúzska nesmierne cennou skúsenosťou.

  Mgr. Hlaváčová Gabriela             

   

  Fotky si môžte pozrieť tu:

 • Plavecký výcvik 3.A, 3.B
  13. 10. 2014

  Do galérie Plavecký výcvik 3.A, 3.B boli pridané fotografie.

 • Európsky týždeň programovania

  V rámci EURÓPSKEHO TÝŽDŇA PROGRAMOVANIA sa naša škola zapojila do súťaže Kodu CUP. Žiaci našej školy budú v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov vytvárať svoje programy v programovom prostredí KODU GAME LAB. Cení sa kreativita, náročnosť prostredia, grafika a jedinečný nápad.. 

  Bližšie informácie sa dôzveite na tejto stránke:

  http://koduslovak.wordpress.com/

  Program si môžte stiahnuť tu: 

 • Jeseň v školskom vestibule
  V našom vestibule je naozaj veselo! Kam sa pozrieme, všade je krásna alebo vtipná jesenná výzdoba. Dnes k nej pribudla aj táto obria tekvica s tancujúcim logom našej školy :). Teraz si už len rýchlo vychutnať atmosféru tejto pomíjavej parády, o ktorú sa postarali naši tvoriví učitelia :).
            
 • 5.ročník futbalového turnaja "O pohár Závrší"

  Dňa 3.10.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja o putovný pohár. Turnaja sa zúčastnilo celkom osem družstiev, tri slovenské a päť českých. Naši žiaci opäť nesklamali. V skupine obsadili po dvoch remízach a jednej výhre druhé miesto. V semifinále sa stretli s družstvom Mikušoviec, kde výhrou po pokutových kopoch postúpili do finále. Vo finále sa stretli s družstvom Slavičína. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorý skončil remízou 0:0. Na pokutové kopy naši žiaci prehrali 1:3 a obsadili krásne druhé miesto. Patrí im veľké poďakovanie za úspešnú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí aj organizátorom turnaja, ktorí zabezpečili nielen dopravu a stravovanie žiakov, ale aj vysokú úroveň turnaja.

 • Šarkaniáda 2014
  2. 10. 2014

  Jeseň sa tradične spája s púšťaním šarkanov. Žiaci 1.stupňa ZŠ prežili vo štvrtok, 2.10.2014, príjemné popoludnie v areáli školy, spolu so svojimi pani učiteľkami a vychovávateľkou. Okrem priemyselne vyrobených šarkanov, si viacero detí prinieslo i vlastnoručne vyrobených šarkanov z odpadového materiálu, aby tak podporili deti v Afrike, v rámci projektov Recyklohry a UNICEF - škola v krabici. Z rozžiarených detských očí bolo badať veľkú radosť a nadšenie, keď sa deti rozbehli na ihrisku a lietali s jesenným vetríkom opreteky. Zubaté lúče slnka dodávali deťom energiu a šarkany sa vo vzduchu predvádzali jeden pred druhým. Veselé šantenie so šarkanmi sme ukončili ocenením všetkých zúčastnených a sladkou odmenou. Veríme, že o rok sa na šarkaniáde opäť spoločne stretneme.

  Mgr.Silvia Košíková, foto: Mgr. Elena Prekopová

strana: