Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča Školská ulica 369, Pruské

 

Navigácia

skúška

 • Vianočná Viedeň

  ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča organizuje pre žiakov a ich rodičov dňa 8.12.2015 zájazd do Viedne. Program:

  • Vianočné trhy Schönbrunn
  • prehliadka historického centra Viedne
  • Stephansdom - Dóm sv. Štefana
  • 2h voľný program v centre

   

  Cena zájazdu pre žiakov a ich rodičov je 15€. V cene zájazdu je cesta do Viedne a späť, sprievodca a poistenie (iba pre žiakov).

  Odchod  z námestia v Pruskom o 7:30. Príchod do Pruského cca 21:00. Potrebný je pas alebo OP.

  Prihlásiť sa môžete u p. uč. Pecuša.

 • Krajské kolo družstiev ZŠ v bedmintone

   Krajské kolo v bedmintone žiačok ZŠ sa konalo 18. 11. 2015 v športovej hale TJ Sokol Ilava. Družstvo našej školy tvorili žiačky Terézia Kučová zo 7. A triedy a Tatiana Mikulová z 8.B triedy.  Získali 3. miesto. Vyhlasovateľom  súťaže bolo MŠ VVaŠ SR, organizátorom súťaže bolo CVČ Ilava, TJ Sokol  Ilava. 

  Dievčatám k peknému umiestneniu gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Regionálne kolo dievčat v bedmintone

   Dňa 4. 11. 2015 sa žiačky našej školy – Adriana Drgová a Terézia Kučová zo  7. A triedy zúčastnili regionálneho kola  v bedmintone družstiev ZŠ v športovej hale TJ SOKOL v Ilave. Dievčatá zvíťazili a postúpili do krajského kola. Vyhlasovateľom  súťaže bolo MŠ VVaŠ SR, organizátorom súťaže bolo CVČ Ilava, TJ Sokol  Ilava.

  Dievčatám gratulujeme a prajeme veľa síl a úspechov v ďalšom kole.

 • Krajské kolo OXDOG Florbal Cup ZŠ

  ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča organizuje dňa 24.11.2015 krajské kolo OXDOG Florbal Cup ZŠ (3.-4. ročník). Turnaja sa zúčastnia víťazi okresných kôl: ZŠ Čachtice, ZŠ Nové Mesto nad Váhom, ZŠ s MŠ Bojnice, ZŠ Hodžova Trenčín, ZŠ Komenského Púchov, ZŠ SNP Považská Bystrica a ZŠ s MŠ Pruské. Víťaz postupuje do Celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 9.-11. decembra v Košiciach.

 • Dve hodiny s energiou
  20. 11. 2015

   Dve hodiny s energiou 

  Žiaci 4.A a 4.B triedy sa v októbri zoznamovali s energiou pod dozorom triednej p. učiteľky Z. Valašíkovej a triednej p. učiteľky S. Košíkovej a vyučujúcej fyziky p. učiteľky Z. Daňovej . Toto stretnutie s energiou bolo realizované s použitím materiálov od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry z projektu "Žiť energiou na školách".

  P. učiteľka Z. Daňová rozdala štvrtákom  zakladače Rady tety Ety a vysvetlila im ako s nimi pracovať. A keďže platí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, následne si spoločne prečítali komikso energii a urobili pokus podľa priloženého návodu a demonštrovali si, čo je to statická energia. Aby pokusov nebolo málo, zahrali sa aj s balónom, ktorý im „upravil“ účes, makové zrniečka naskákali na „čarovnú“ paličku, .. Najväčšiu radosť však štvrtákom  urobil Van de Graaffov generátor –vyrábali hromy, blesky.

  Žiaci dostali energetické pexeso, kvarteto a domino. Rozdali si karty, hrali sa, čítali si a rozprávali sa o spôsobe výroby energie, obnoviteľných a neobnoviteľných zdrojoch energie, o šetrení a míňaní energie, ...

  Veríme, že pre štvrtákov to bolo príjemné prvé stretnutie s fyzikou a možno z niektrého  z nich vyrastie raz vynikajúci vedec!

  FOTOGALÉRIA

 • Aktualizácia údajov
  20. 11. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO

  Z dôvodu celoplošného testovania žiakov 5. ročníka- Testovanie 5  udeľuje RŠ žiakom 1. stupňa ZŠ dňa 25.11.2015 riaditeľské voľno.  Na 2. stupni sa vyučuje podľa platného rozvrhu.

  PaedDr. Adela Jureníková, RŠ

 • TESTOVANIE 5

  Milí piataci, vážení rodičia,

  dňa 25. novembra  2015 prebehne Celoplošné testovanie žiakov piateho ročníka z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Žiaci prídu do školy o 7:45 hod. Ukončenie testovania je približne o 11:15 hod. Žiaci pri testovaní môžu používať iba písacie potreby.

  Cieľom TESTOVANIA 5 je získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 a zároveň poskytnúť školám i širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

  V snahe zabezpečiť maximálnu objektivitu bude dohliadať na priebeh testovania externý dozor z radov učiteľov okolitých ZŠ, prípadne Štátnej školskej inšpekcie a Krajského školského úradu. Znamená to, že v každej triede bude okrem školského administrátora aj nestranný pozorovateľ  z inej školy alebo štátnej inštitúcie.

   

  Viac informácií o Testovaní 5 nájdete na    http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5

  Vedenie školy želá všetkým piatakom dosiahnutie dobrých výsledkov.

   

  PaedDr. Adela Jureníková – riaditeľka školy

   

 • DEŇ ZDRAVIA - UČITEĽSKÁ KVAPKA KRVI

  Vážení rodičia,
  z dôvodu celoslovenskej akcie Deň zdravia-„Učiteľská kvapka krvi“ (darovanie krvi), do ktorej sa zapoja všetci zamestnanci ZŠ s MŠ Hugolína Gavloviča v Pruskom Vám oznamujeme, že dňa 19. novembra 2015 bude všetkým žiakom udelené voľno riaditeľkou školy. Svojou účasťou na tejto akcii chceme upozorniť na zlý stav slovenského školstva. V prevádzke nebudú ani zariadenia: MATERSKÁ ŠKOLA, ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ, ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ. Škola bude z organizačných dôvodov zatvorená. 
  Ďakujeme za pochopenie!
   

  Adela Jureníková, RŠ

 • Ostrov pokladov

  Žiaci 7. AB a 6. AB sa v utorok 3. 11. zúčastnili divadelného predstavenia Ostrov pokladov, ktoré ponúka Divadlo Jána Palárika v Trnave.

  Ide o komédiu plnú zaujímavých scén a  hudby. Hlavnou postavou je dievča, ktoré však máva sny ako chlapec a prežíva v nich rôzne dobrodružstvá. V jednom z nich sa zoznámi so starým pirátom a ten mu prezradí, kde je ostrov s pokladom. Viac Vám však už neprezradíme, pretože ako sa hovorí: "Vidieť znamená viac ako len počuť."

  Všetkým rodičom a žiakom, ktorí majú radi kultúru, toto predstavenie vrelo odporúčame.

   

 • Literárno-historická exkurzia do Bratislavy
  28. 10. 2015

  V jednu peknú stredu (peknú preto, lebo to bol posledný deň v škole pred jesennými prázdninami) sme sa my žiaci 9. AB a 8.AB vybrali s pani učiteľkou Barényiovou a pánom učiteľom Tarabíkom do Bratislavy objavovať krásy divadla a zákutia našej histórie.

  Spolu sme navštívili Divadlo LUDUS, ktoré pôsobí na našej kultúrnej scéne už 35 rokov, a pozreli si  verejnú generálku úplne nového divadelného predstavenia pod názvom Pozor, double stress. Hra trvala hodinu a pol, ale keďže to bola komédia, ktorá spracúvala bežné témy, s ktorými sa denne stretávame, nestihli sme si ani všimnúť, ako ten čas letí. Po predstavení sme mali krátku debatu s hercami (mimochodom boli len štyria, ale ich herecké výkony boli obdivuhodné, nakoľko museli stvárniť niekoľko postáv naraz) a režisérkou predstavenia. Herci chceli od nás spätnú väzbu, či sa nám predstavenie páčilo, či bolo zrozumiteľné, dokonca ich zaujímalo, či by sme niečo na hre zmenili. No povedzte, kedy sa vám naskytnej príležitosť porozprávať sa s hercom zoči-voči a povedať mu svoj názor?

  Potom naše kroky putovali za históriou. Navštívili sme zrekonštruovaný bunker, ktorý sa nachádza v bratislavskej časti Petržalka. Na mieste nás privítal pán v hodnoti generála a zadal nám úlohy, ktoré sme museli vyriešiť. Rozdelení do skupín sme na neďalekom cintoríne hľadali najmladšieho a najstaršieho vojaka, strieľali zo vzduchovky na terč, riešili úlohy priamo v bunkri, obliekli sa do plnej poľnej a prebehli po vyznačenej trati. Tento zážitok si uchováme v mysli ešte veľmi dlho.

  Nakoniec sme sa vyčerpaní a i trochu premrznutí autobusom premiestnili do nákupného centra AVION, kde sme mali chvíľu čas venovať sa nákupom (musíte predsa doniesť domov nejakú tú milú pozornosť).

  Návrat domov bol úžasní, v autobuse panovala výborná atmosféra a vidina nastupujúcich prázdnin ju len umocňovala. Dúfame, že si takúto akciu budeme môcť ešte niekedy zopakovať.

  FOTOGALÉRIA

 • Športujeme s červenými stužkami

  V sobotu 7.11. sa uskutočnil v ŠH Bolešov florbalový turnaj našich žiakov pod názvom "Športujeme s červenými stužkami". Turnaja sa zúčastnilo 36 žiakov. Najlepší strelci turnaja boli v kategórii starší žiaci Martin Suchánek, v kategórii mladší žiaci Marek Tomanica a v kategórii dievčatá Barborka Gáborová. Víťazmi turnaja sa stali všetci účastníci turnaja, ktorí oduševnene súťažili v jednotlivých družstvách, povzbudzovali svojich spoluhráčov spolu s rodičmi a zvíťazili sami nad sebou. Prežili krásny deň bez televízie a počítača, zažili obrovskú športovú atmosféru a veľa radosti z dosiahnutých výsledkov. Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí obetovali svoj voľný deň v prospech detí - Miroslav Tarabík, Rastislav Pecuš a Eva Benešová.

  FOTOGALÉRIA

 • Žiaci navštívili SOŠ Sklársku
  16. 10. 2015

  Žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili Dňa otvorených dverí v Stredne odbornej škole sklárskej v Lednických Rovniach, jedinej na Slovensku. Oboznámili sa s náplňou štúdia na tejto škole a mali možnosť vyskúšať si rôzne techniky praktickej činnosti.

   

  Žiaci aj v pozadí televíznych novín na MARKÍZE : Mladí sklár

   

 • DEŇ JABLKA

  Zázrak menom JABLKO

  Guľaté, takmer vždy aromatické plody hrajú odtieňmi zelenej, žltej či červenej. Kyslasté i sladké, sypkej i pevnej konzistencie -všetky sú výborné a zdravé. Každý šťavnatý kúsok jablka zásobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti. Veľmi veľa výživných látok sa nachádza už v šupke, preto by sa pri konzumácii jablko nemalo šúpať. Jedno jablko denne má regeneračné a detoxikačné účinky na náš organizmus, pôsobí ako „ domáci lekár “.  Skúsme ho teda zaradiť do nášho jedálnička každý deň !

  V  mesiaci október je vyhlásený Svetový deň jablka a my si tento deň na našej škole pripomenuli 22. októbra.

  Nápadov na prvom stupni bolo neúrekom, stačili by aj na tri „ jablkové“ dni. Opäť sme sa presvedčili , že pripravovať pre deti zaujímavé dni sa oplatí. Utužili sme vzájomné vzťahy, rozšírili sme svoje poznatky a hlavne sme znovu prežili v našej škole chvíle plné radosti.

  FOTOGALÉRIA

 • OBVODNÉ KOLO - FLORBAL ŽIAKOV ZŠ

  Dňa 21.10.2015 sa v Košeci uskutočnilo obvodné kolo vo florbale žiakov ZŠ - kategória starších chlapcov a dievčat. Dievčatá v skupine obsadili 2. miesto, keď prehrali o skóre so ZŠ Mikušovce. 

  Chlapci po výbornom výkone zdolali všetkých súperov a nakoniec zvíťazili aj vo finále 5:0. Srdečne gratulujeme a prajeme chlapcom aj veľa úspechov v okresnom kole.

  FOTOGALÉRIA

 • Obvodné kolo v bedmintone

  14. 10. 2015 sa konalo obvodné kolo v bedmintone družstiev ZŠ v športovej hale TJ SOKOL v Ilave. Vyhlasovateľ súťaže bolo MŠ VVaŠ, organizátorom súťaže bolo CVČ Ilava, TJ Sokol  Ilava. Z našej školy sa zúčastnilo jedno družstvo žiačok.

  Boli to žiačky zo 7. A triedy Adriana Drgová a Terézia Kučová. Získali zlaté medaily a postúpili do regionálneho kola.

  Žiačkam gratulujeme!

   

 • Účelové cvičenie II. stupeň ZŠ

  V dňoch 1. 10. a 2. 10. 2015 sa konalo jesenné účelové cvičenie v prírode. Prvý deň sa uskutočnila teória v jednotlivých ročníkoch (riešenie mimoriadnych situácií, výchova k bezpečnému správaniu sa, zdravotná príprava, pohyb a pobyt v prírode a jej ochrana, orientácia v teréne, orientácia pomocou mapy a buzoly, súčasná situácia vo svete, migrácia, poskytnutie prvej pomoci, civilná obrana, príprava účelového cvičenia v prírode).

  Druhý deň sa uskutočnil pochod do prírody a praktická činnosť v prírode -  zakladanie ohniska a jeho ukončenie, odhad vzdialenosti, hod granátom na cieľ, určovanie svetových strán a orientácia v prírode pomocou buzoly a mapy, poskytnutie prvej pomoci zranenému , prenos zraneného.

 • Cezpoľný beh v Bolešove

   Dňa 25. 9. 2015 sa v Bolešove konal 44. ročník cezpoľného behu „Beh údolím Váhu“. Zúčastnili sa ho i žiaci našej školy.

  1. miesto získala Lenka Rajníčková zo 6. B triedy a 3. miesto Lucia Pagáčová zo 7. B triedy v kategórii ml. žiačok v behu na 800 m.

  V kategórii staršie žiačky v behu na 800 m získala 1. miesto Mária Psotová a v kategórii starší žiaci v behu na 1200 m 2. miesto obsadil Martin Daňo zo 7. B triedy. Školu ďalej reprezentovali žiaci a žiačky:

  Sára Pánová zo 6. B triedy, Klára Figúrová z 5. B, Zuzana Machalová z 5. B, Michal Pechanec  z 5. B, Samuel Toman zo 6. A, Rastislav Rosina zo 7. B, Matej Strapko zo 7. A, Vierka Buriancová z 8. B, Alexander Čerepan z 9. A, Adam Melišík z 9. A, Peter Pagáč z 8. B, Matúš Makay z 9. A, Martin Mikoláš z 9. B, Daniel Pajtinka z 8. A.

  Medailistom gratulujeme a všetkým účastníkom ďakujeme.           

 • JESENNÁ VÝSTAVKA

  Pani „Jeseň“ sa už stihla obliecť do krásnych farebných šiat a jesenná príroda sa pýši svojimi bohatými plodmi. Kúsok z tejto krásy a vôňu jesene sme si do našej školy priniesli aj my.  Žiaci prvého stupňa sa pod vedením triednych učiteľov zapojili do JESENNEJ VÝSTAVKY a určite pomohli aj obetaví rodičia. Ďakujeme.

  FOTOGALÉRIA

 • Deň otvorených dverí SOŠ Pruské

  Stredná odborná škola Pruské aj tento rok vrámci „Dňa otvorených dverí „ –15.10.2015 - pripravila množstvo sprievodných akcií, na ktoré sa žiaci našej školy v sprievode svojich  vyučujúcich vybrali pozrieť.  Nechýbala tu : „Záhrada jesene“ – výstava ovocia a zeleniny, súťaž o najkrajší plod, prehliadka malej záhradnej mechanizácie ,výstava drobných zvierat a ukážky výcviku psov „Kynologický deň“, predvádzanie jazdy na koni, súťaž v jesennom aranžovaní, výstavka cukrárenských výrobkov,  ponuka a ochutnávka regionálnych výrobkov, ako aj ukážky ľudových remesiela prezentácia jednotlivých študijných odborov . Veru, bolo sa na čo pozerať.  Tešíme sa aj o rok.

  FOTOGALÉRIA

strana: