• Lyžiarsky a snoubordingový výcvik

• V dňoch od 8. 1. do 12. 1. 2018 žiaci 7. A a 7. B, 8. A, 8. B a jeden žiak 9. A triedy našej školy absolvovali lyžiarsky a snoubordingový výcvikový kurz na Krahuliach. Zúčastnilo sa ho 42 žiakov. Boli ubytovaní v rekreačnom zariadení STRED EURÓPA.

Žiaci boli rozdelení do družstiev podľa lyžiarskych a snoubordingových schopností. Boli zodpovední v plnení si svojich povinností na svahu i mimo svahu. Všetci žiaci, ktorí boli zadelení do družstva pre začiatočníkov sa naučili lyžovať a snoubordovať. Pokročilí lyžiari sa zdokonalili v technike lyžovania. V posledný deň pre deti boli usporiadané lyžiarske a snoubordingové preteky.

Rozprávanie od Ivanky Gašparovej, žiačky 7.A triedy

Ako každý rok, tak aj tento sa siedmaci pripravovali na lyžiarsky a snoubordingový výcvik. Zháňali potrebné veci, len aby boli čo najlepšie pripravení. Niektorí sa tešili, no niektorí sa aj báli.

Prišiel deň, keď sme mali odchádzať na lyžiarsky kurz. Cesta trvala 3 hodiny, no každý z nás si našiel nejakú zábavu. Keď po troch hodinách autobus konečne zastavil, všetci sme zostali ako obarení. Aký krásny hotel! Avšak to nebolo všetko. Pani učiteľka nám dala inštrukcie a s plnými rukami sme pokračovali do našich izieb. Boli nádherné. Po vybalení, skvelom obede a odpočinutí sme išli na svah. U niektorých bol strach, u niektorých nadšenie.

Postupne každým dňom sme ovládali lyže lepšie a lepšie. Začiatočníci padali, no pády neobišli ani pokročilých. Avšak práve pády nás učili ako správne lyžovať a snoubordovať. Samozrejme, boli tam aj najlepší inštruktori a skvelé pani učiteľky, ktoré mali na nás počas lyžovania, snoubordovania, ale aj počas našich šibalstiev pevné nervy.

Zažili sme krásnu túru, na ktorej nás sprevádzali aj inštruktorove psy. V rámci večerného zábavného programu sme tancovali stoličkový tanec, pri ktorom sme sa dobre nasmiali, a hrali zaujímavé súťažné hry. Každá súťaž bola ohodnotená sladkosťou. Dokonca sme zažili aj česanie a maľovanie našich dvoch pani učiteliek, ktorým sa očividne naše výtvory páčili.

Na ďalší deň sme mali skvelé súťaže, kde sme mali módnu prehliadku namejkapovaných a namaľovaných chalanov a bláznivo učesané baby. I ostatné súťaže boli výborné.

Deň pred naším odchodom sme mali súťaž v slalome, kde sa ukázalo, že nás naši inštruktori a pani učiteľky naučili správne lyžovať a snoubordovať sa. Víťazi boli odmenení a každý z nás získal za snahu sladkú odmenu. A krásny diplom. Bol to nádherný týždeň, na ktorý bude každý z nás spomínať ešte dlho!

FOTOGALÉRIA

• Okresné kolo "Florbal SK Liga" chlapci

• Dňa 2. februára 2018, t. j. piatok sa uskutoční okresné kolo Florball SK Ligy chlapcov, ktoré je súčasťou projektu Nadácie TV JOJ. Turnaj sa odohrá v športovej hale v Bolešove v čase od 9:00 do 14:00. Víťaz turnaja postupuje do krajského kola.

Nakoľko sú polročné prázdniny, príďte povzbudiť svojich spolužiakov v bojoch o postup. Tešíme sa na Vás.

• Úspech vo výtvarnej súťaži

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do zaujímavej súťaže. Išlo o 5. ročník výtvarnej súťaže ,,Ochranárik - čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“. Pre školský rok 2017/2018 bola vyhlásená téma ,,Akú záchranársku techniku som videl zasahovať a s čím by som pomohol ja“. Zo všetkých výkresov najviac zaujala v kategórii II. stupeň ZŠ práca Magdalény Gajdošovej zo 7.A triedy, ktorú vytvorila pod vedením pani učiteľky Zdenky Cíbikovej. Magdaléne k 1. miestu srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie akcie, ktoré bude poriadať OÚ Ilava- odbor krízového riadenia.

• Vianočný turnaj vo vybíjanej

• V mesiaci december sa odohral „Vianočný turnaj vo vybíjanej“ mladších a starších žiačok na našej škole.

V kategórii ml. žiačok zvíťazila 6. A,B trieda, druhé miesto získala 5. A trieda a 3. miesto 5. B.

V kategórii st. žiačok – 1. miesto získali žiačky 7. B triedy, 2. miesto žiačky 7. A triedy.

• Nadpis

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.