• Úspech vo výtvarných súťažiach

• Ku koncu školského roku sa našim talentom opäť darilo. V celoslovenskej výtvarnej súťaži „Krídla fantázie“ zabodovala svojou prácou „Veselá rodinná oslava“ šikovná žiačka 7.A triedy Aneta Mikulová a získala Cenu poroty.

Rovnako úspešná bola žiačka 8.B triedy Nelli Mikušíncová so svojim dielom „Vojačka v akcii“. Jej práca zaujala porotu v súťaži „Vojaci očami detí“. Celoslovenskú súťaž vyhlásilo Ministerstvo obrany SR a mesačník Obrana a Nelli získala krásne tretie miesto.

Obom úspešným talentom srdečne blahoželáme!

Úspech vo výtvarných súťažiach - Obrázok 1Úspech vo výtvarných súťažiach - Obrázok 2

• Škola v prírode 2017 Duchonka

• V týždni od 15. 5. - 19.5. 2017 naši štvrtáci absolvovali školu v prírode v krásnom prostredí rekreačnej oblasti vodnej nádrže Duchonka v okrese Topoľčany. Našim domovom sa stal úžasný penzión Slniečko. Kedˇže sa naša škola  nachádza v prírode , hlavnou náplňou ŠkVP bolo stmeliť a upevniť kolektív detí 4.A  a 4.B triedy. V tom nám pomohol tím animátorov Lily, Šino a Ejmý. Učili sme sa vonku v altánkoch alebo sme za vedomosťami chodili do prírody. Hry, súťaže, výlety, diskotéky, opekačka, nočný pochod,....  Naše zážitky sme zdokumentovali aj na FB stráke našej školy. Spomienky navždy zostanú hlboko vryté v našich srdiečkach :-)

Foto TU

• Turnaj v rapid šachu

• 6. mája 2017 sa konal Jarný turnaj v rapid šachu v Prievidzi. Naša žiačka Daniela Magdíková zo 6. B sa umiestnila na 2. mieste v kategórií "Dievčatá do 14. rokov". Danka postúpila do ďalšieho kola, ktoré sa konalo 13. 5. 2017 v Lysej pod Makytou. Tu získala 3. miesto so ziskom 4 bodov v tej istej kategórií. Prebojovala s do ďalšieho kola, ktoré sa uskutoční v Dubnici nad Váhom.

Gratulujeme!

• Okresné kolo žiakov a žiačok ZŠ v atletike - Dubnica

• Majstrovstvá okresu v atletike ZŠ pre šk. rok 2016/2017 sa uskutočnili 16. mája 2017 na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom. Usporiadateľom súťaže bol Okresný úrad Trenčín, AK Spartak Dubnica nad Váhom. Súťažilo sa v kategóriách žiaci a žiačky.

Chlapcom a dievčatám z našej školy sa v jednotlivých disciplínach darilo.

1. miesto a zlatú medailu získali:

Katarína Kišková 9. A v behu na 60 m v čase 8,01 s,

Peter Pagáč 9. B v behu na 300 m časom 40,08 s,

v štafete dievčat 4 x 60 m v čase 34,05 s.

Zostavu štafety dievčat : Nelli Mikušincová 8. B, Lucia Pagáčová 8. B, Lenka Rajníčková 7. B, Katarína Kišková.

2. miesto, striebornú medailu získali:

David Kováčik 9. B v behu na 60 m za 7,79 s,

Nelli Mikušincová v behu na 60 m v čase 8,35 s,

Adam Sluštík v hode kriketovou loptičkou výkonom 64,11 m.

V štafete chlapcov 4 x 60 m časom 31,77 s. v zostave Peter Pagáč, Samuel Bagin 8. A, Rastislav Rosina 8. B, David Kováčik.

4. miesto obsadil Peter Pagáč v skoku do diaľky výkonom 5,03 m a tiež Tatiana

Čerepanová 7. B v behu na 800 m v čase 2,51 min.,

6. miesto v behu na 300 m získal Rastislav Rosina v čase 42, 51 s,

9. miesto v skoku do diaľky Richard Huňa 9. A výkonom 4,85 m.

5.A: Miška Mišovcová

reprezentovali oz Dulovské mažoretky YVETT na MSR v mažoretkovom športe, ktoré sa konalo v Spišskej Novej Vsi. Dievčatá súťažili s najlepšími súbormi na Slovensku a v skupinových formáciach si vybojovali JUNIORKY 4.miesto a KADETKY 6.miesto.

Blahoželáme!

FOTO

• Cezpoľný beh

• V piatok 28. 4. 2017 v športovom areáli Základnej školy Eduarda Schreibera sa konal Beh oslobodenia obce Lednické Rovne. I napriek nepriaznivému počasiu naši žiaci  v behu získali pekné umiestnenia.

V kategórii starší žiaci (7. - 9. ročník) Peter Pagáč z 9. B triedy získal 1. miesto.

V kategórii najmladší žiaci B (3. a 4. roč.) 1. miesto získal Michal Pagáč (4. B)  a 3. miesto David Krivoklatský (4. A).

V kategórii staršie žiačky (7. - 9. roč.) Tatiana Čerepanová (7. B)  sa umiestnila na 2. mieste.

V kategórii najmladší žiaci A (1. - 2. roč.) Aleš Suchánek (2. B)  obsadil 2. miesto a Jakub Ondrášik (1. B)  3. miesto.

Školu ďalej reprezentovali žiaci:

Šimon Ondrášik 4. A trieda - 5. miesto, Alexej Košík 3. B - 6. miesto, Timea Krivoklatská 6. A - 6. miesto, Ema Pokorná 6. A - 9. miesto, Ján Šatka 5. A - 4. miesto, Jakub Gábor 6. A - 5. miesto, Róbert Cíbik 5. B - 9. miesto, Lucia Pagáčová 8. B - 4. miesto, Lenka Rajníčková 7. B - 7. miesto, David Kováčik 9. B - 5. miesto, Martin Daňo 8. B - 7. miesto, Samuel Toman 7. A - 7. miesto a Matej Šatka zo 7. A triedy.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a medailistom gratulujeme!

FOTO

• Tehlička 2017

• Ďakujeme všetkým deťom, ich rodičom a starým rodičom, rovnako ako i pedagógom, ktorí sa zapojili do celoslovenskej pôstnej zbierky Tehlička. Vyzbierali sme spolu 458,- €. Cieľom projektu je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti i k spoluzodpovednosti. 12. ročník celoslovenskej verejnej zbierky bol zameraný na pomoc deťom v Južnom Sudáne.

Občianska vojna v Južnom Sudáne núti tisíce ľudí stať sa utečencami vo vlastnej krajine. Deti a mladí dennodenne čelia realite vojny, ktorá trvá od r. 2013. Doteraz zahynulo takmer 70 000 ľudí vrátane detí. Vysídlených bolo 2,5 milióna ľudí. Situácia v oblasti ľudských práv patrí k najhorším na svete.

Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na kúpu učebníc a školských pomôcok potrebných na vzdelávacie programy a voľnočasové aktivity, jedlo a hygienické balíčky pre najchudobnejšie deti z utečeneckých táborov.

• Malý futbal mladších žiakov

• Dňa 25. 4. 2017 žiaci 5., 6. a 7. ročníka sa zúčastnili "Predkola v malom futbale chlapcov ZŠ - Školský pohár SFZ " v  Novej Dubnici na ZŠ J. Kráľa v športovej hale. Súťaže sa zúčastnilo 5 škôl. Chlapci zvíťazili a postúpili do okresného kola. Okresné kolo sa uskutočnilo 27. 4. 2017 v Športovej hale v Dubnici nad Váhom. Naši žiaci získali 3. miesto.

Školu reprezentovali: Ján Šatka, Róbert Cíbik z 5. A triedy, Stanislav Prekop, Samuel Bórový a Martin Rágula zo 6. B, Jakub Gábor 6. A, Branislav Krajčovič, Martin Martiš, Tomáš Trnka a Damián Prekop zo 7. A triedy, Marek Šuba 7. B trieda.