Sobota 24. 2. 2018

Vitajte na stránke našej školy

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy,domáce úlohy, prípravy a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná. Nájdete nás aj na FB.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt facebook

• Vážení rodičia,

dňa 22.2.2018 prebieha test elektronického Stravovacieho systému. Všetky uskutočnené operácie sú len simulované. k odberu stravy reálne nedôjde. Za vzniknuté komplikácie sa vopred ospravedlňujeme.

Vedúca ŠJ&webmaster ZŠ Pruské

• Vážení rodičia,

naša škola spúšťa od 1. marca 2018 elektronický stravovací systém. Každý stravník (desiata, obed) dostane elektronický čip za depozit 1€. Tieto čipy sa budú vydávať od 26.2.2018 do 28.2.2018 v čase od 11:55 do 13:30 v jedálni ZŠ. V prípade straty čipu bude žiakovi vydaný nový za poplatok 3€.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že jarné prázdniny sú v školskom roku 2017/2018 v

termíne od 19. februára 2018 do 23. februára 2018. Vyučovanie sa začína

26. februára 2018. (pondelok)

Prajeme všetkým príjemné prežitie jarných prázdnin.

PaedDr. Adela Jureníková, riaditeľka školy

• Dňa 14. februára 2018 prebehlo u nás školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín – 2. a 3. kategória. O tom, že kvalitní recitátori ešte nevymreli, ste sa mohli prísť presvedčiť na vlastné oči (či skôr možno uši). Ukážky súčasnej slovenskej autorky Gabriely Futovej hrali jednoznačne prím. Treba však povedať, že nič nezostalo dlžné tomuto 64. ročníku ani romantické obdobie štúrovskej generácie básnikov.

Výsledky sú nasledovné:

2. kategória (5. – 6. roč.) POÉZIA

1. a 2. miesto nebolo udelené

3. miesto – Urban Cíbik

• Začiatkom mesiaca február sme vyhlásili literárnu súťaž v písaní poézie s tematikou lásky v najrôznejších podobách. Hodnotila sa originalita, cit pre rytmiku a pointa textu. Súťaže sa zúčastnili dievčatá z 5. – 8. ročníka. Veríme, že tento 1. ročník súťaže bude inšpiráciou aj pre chlapcov a o rok všetkým predvedú, že prežívanie, názory a reflexiu dokážu do poetickej formy spracovať aj oni.

Ďakujeme Rade rodičov školy za čiastočnú úhradu cien, ktorými porota (Mgr. Pecušová, Mgr. Kollárová a Mgr. Kureková) mohla odmeniť nasledovné žiačky:

• Vážení rodičia, dňa 1.2.2018 vstúpil do platnosti nový školský poriadok. Školský poriadok je zwerejnený na webovom portáli našej školy v časti Dokumenty. Žiadame Vás, aby ste sa s ním oboznámili.

• Dňa 2.2.2018 sa v športovej hale v Bolešove uskutočnilo okresné kolo FLORBAL SK LIGY. OK sa zúčastnili žiaci ZŠ Bolešov, ZŠ Mikušovce a ZŠ Pruské. Odohrali dve kolá, z ktorých víťazne postúpili do krajského kola žiaci našej školy. Pod vedením trénera Miroslava Tarabíka chlapci bojovali zo všetkých síl, hrali s prehľadom a bez zbytočných vylúčení. Ďakujeme výbornému fan klubu, ktorý bol veľmi aktívny počas celého turnaja. Prajeme veľa úspechov v krajskom kole FLORBAL SK LIGA.

I.kolo II.kolo

• Dňa 1.februára sa uskutočnil vo veľkej telocvični detský karneval pod záštitou ŠKD. Deti sa prezentovali v úžasných maskách filmových i rozprávkových postáv. Program dopĺňali rôzne súťaže - kŕmenie pudingom, tanec s balónom, najlepšia tanečnica a tanečník karnevalu. Spestrením bola súťaž mamičiek v lúskaní orieškov pre deti. Záver karnevalu patril tombole, kde si deti vyberali z množstva vecí. Poďakovanie patrí všetkým rodičom, ktorí prispeli do tomboly, ZRŠ za občerstvenie a sladkosti pre deti. Veľmi nezištne pomáhali starší žiaci 8.A a 9.A triedy . Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie!

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že dňa 02. februára 2018 (piatok) sú na základe POP na školský rok 2017/2018 polročné prázdniny. Vyučovanie sa začína 05. februára 2018 (pondelok).

• V dňoch od 8. 1. do 12. 1. 2018 žiaci 7. A a 7. B, 8. A, 8. B a jeden žiak 9. A triedy našej školy absolvovali lyžiarsky a snoubordingový výcvikový kurz na Krahuliach. Zúčastnilo sa ho 42 žiakov. Boli ubytovaní v rekreačnom zariadení STRED EURÓPA.

Žiaci boli rozdelení do družstiev podľa lyžiarskych a snoubordingových schopností. Boli zodpovední v plnení si svojich povinností na svahu i mimo svahu. Všetci žiaci, ktorí boli zadelení do družstva pre začiatočníkov sa naučili lyžovať a snoubordovať. Pokročilí lyžiari sa zdokonalili v technike lyžovania. V posledný deň pre deti boli usporiadané lyžiarske a snoubordingové preteky.

• Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča
    Školská ulica 369