Piatok 20. 7. 2018

Vitajte na stránke našej školy

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy,domáce úlohy, prípravy a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná. Nájdete nás aj na FB.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt facebook

Ciele projektu:

Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Hlavným cieľom projektu je prostredníctvom novovytvorených pracovných miest zlepšiť študijné výsledky žiakov ohrozených školským neúspechom z dôvodu problémov v učení, správaní, alebo zdravotných problémov, utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie

rovnakého prístupu ku vzdelaniu.

Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča príjme do pracovného pomeru kuchárku vyučenú v odbore kuchár. Vyžadujeme profesionálny a zodpovedný prístup k práci, príjemné vystupovanie a bezchybnú prácu.

Kontakt vedúca ŠKJ: Daniela Cibiková

telefón: 042/4492722

mobil: 0910472818

E-mail: jedalen@zspruske.sk

Žiakom, ktorí odchádzajú z našej školy, končí dňa 31.8.2017 mailová schránka ziak.priezvisko.meno@zspruske.sk. Z tohto dôvodu si, prosím, zálohujte všetku dôležitú mailovú komunikáciu. Zároveň bude zrušené aj konto pre Office365 Online. Ďakujem za porozumenie.

webmaster&webadmin ZŠ s MŠ HG Pruské

• Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018

Program 29. 06. 2018

07:15 hod. - Slávnostná omša vo Františkánskom kostole sv. Juraja v Pruskom

08:00 hod. - Slávnostné ukončenie školského roka v triedach

• Hymna SR (rozhlas),
    • príhovor riaditeľky školy (rozhlas),
    • zhodnotenie výchovných a vzdelávacích výsledkov triednymi učiteľmi,
    • rozdávanie koncoročných vysvedčení (Žiaci ISCED1 môžu ísť domov.)

08:45 hod. - Slávnostná rozlúčka žiakov 9. ročníka v telocvični pre pdg. zamestnancov a žiakov 2. stupňa.

• Volejbalový turnaj učitelia versus žiaci

Tak ako každý rok, i v tomto roku sa konal školský turnaj vo volejbale „Víťaz 9. ročníka versus učitelia“.

Dňa 20. 6.2018 sa odohral vzájomný zápas vo volejbale medzi triedami 9. A a 9. B. Hralo sa na 2 víťazné sety.

9. A vyhrala nad 9. B 2 : 0 na sety. 9. A reprezentovali žiaci: Vanková, Kučová, Bagin, Ciesar, Lukáč, Mičko, Strapko, Suder, Janíček. Za 9. B triedu hrali: Rosina, Daňo, Mikušincová, Šuleková, Rácová, Kučo, Jurštáková.

Finálový zápas 9. A trieda versus učitelia sa hral 26. 6. 2018. Víťazstvo si vybojovalo družstvo 9. A triedy 2 : 0 na sety. Družstvo 9. A triedy podalo pekné výkony.

• Po dôkladnej teoretickej príprave sa žiaci 9.ročníka dňa 21.6.2018 zúčastnili dlhoočakávanej dejepisnej exkurzie v Osvienčime, ktorá pozostávala z dvoch častí.

Najskôr sme navštívili MÚZEUM – koncentračný tábor Osvienčim, kde sme videli baráky s rôznymi exponátmi, ktoré patrili uväzneným. Tiež sme si pozreli expozíciu venovanú slovenským väzňom. Naša exkurzia pokračovala krátkym presunom v Birkenau, kde sme boli oboznámení s každodenným životom väzňov, podmienkami, v akých žili a postupom po príchode do tábora.

• Preplácanie cestovného

Oznamujeme rodičom a žiakom, že cestovné za mesiace apríl až jún 2018 preplácame v dňoch od 27.6. do 29.6.2018 v čase od 7:00 do 15:00 mimoriadne v spoločenskej miestnosti na 3. poschodí v starej budove školy.

• Do galérie Deň rodiny boli pridané fotografie.

• Gratulujeme Lenke Rajníčkovej z 8.B triedy, ktorá nás svojou výtvarnou prácou reprezentovala v celoslovenskej súťaži Maľujme s Primalexom. Dielo "Ako sme doma maľovali plot" bolo jedným z výherných (bez určenia poradia) a naša škola získala poukaz na kúpu farieb od spomínanej firmy.

Práca vznikla na hodinách VUM pod vedením Mgr. Zdenky Cíbikovej. Srdečne gratulujeme a tešíme sa z úspechu!

• Miestna akčná skupina Vršatec aj tento rok zorganizovala medzi deťmi úspešnú výtvarnú súťaž „Očami detí“. Sme radi, že sa Vám môžeme pochváliť našimi úspechmi. V kategórii 1. stupeň ZŠ získala 2. miesto Kristína Majanová (3.B) s dielom: „Bláznivá Veľká noc“. V kategórii 2. stupeň ZŠ nás úspešne reprezentovala Aneta Gajdošová (6.B) a jej dielo „Stavanie mája“, ktoré získalo 2. miesto. A cenu za originalitu si odniesla Ema Šedíková (3.B) so zaujímavým dielom „Drápačky peria“. Diela vznikli pod vedením Mgr. Zdenky Cíbikovej na hodinách VYV. Výtvarníčkam srdečne gratulujeme a tešíme sa na uverejnenie prác v kalendári MAS Vršatec.

• Deň rodiny 15.06.2018

Rada rodičov spolu s pedagogickým zborom a žiakmi 9. ročníka organizovali ,,Deň rodiny“.

Rodičia spolu s deťmi dostali "hracie karty" a absolvovali prekážkovú dráhu dôvery, trojnohý beh, skákanie vo vreci, kop do brány, novinový chodník... Rodičia mohli zistiť ako poznajú svoje dieťa.

Zabavili sa pri hudbe, občerstvení, deti sa povozili na koníkoch, mali možnosť pozrieť si a vyskúšať rôzne fyzikálne pokusy. V tvorivých dielňach si deti niečo pekné aj vyrobili.

O zábavné a športové aktivity nebola núdza.

• Základná škola s materskou školou Hugolína Gavloviča
    Školská ulica 369